2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Solana, Hacker Saldırısına Rağmen Blockchain Alanındaki Liderliğini Sürdürüyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Solana’nın günlük Github commit sayısı, yakın tarihli bir DDoS saldırısına rağmen artmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana’nın günlük Github aktivitesi, yakın tarihli bir DDoS saldırısına rağmen artmaya devam ediyor.
  • Blok zinciri, geçen ay Polkadot ve Cardano’nun günlük GitHub commit oranlarını aşarak lider blockchain konumuna yükseldi.

Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para SOL’un dayandığı blok zinciri olan Solana, yakın zaman önce gerçekleşen bir hizmet reddi (DDoS) saldırısına rağmen blockchain geliştirme çizelgelerinde lider durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Solana Gelişmeye Devam Ediyor

Santiment verilerine göre Solana, geçen ay Polkadot ve Cardano’nun günlük GitHub commit oranlarını aşarak lider blok zinciri konumuna yükseldi. 12 Kasım-13 Aralık arasında Solana için GitHub’a yapılan günlük başvuru sayısı 90 olarak kaydedildi. Bunu 76 ile Polkadot ve 65 ile Cardano izledi.

Solana için zincir üstü geliştirme faaliyetindeki artış, 9 Aralık’ta ağı önemli ölçüde yavaşlatan bir DDoS saldırısının ardından geldi. Beşinci en büyük blok zinciri olan Solana, sorunları herhangi bir ağ kesintisi olmadan çözmeyi başardı; ancak ağ, güvenlik açığı konusunda ciddi endişeler yaşadı.

Eylül ayında SOL işlem hacminde yaşanan ani bir artış nedeniyle de yaklaşık 17 saat süren bir ağ kesintisi yaşanmış ve kullanıcılar, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmişti. O saldırı sırasında mühendisler sorunu çözemedi ve doğrulayıcılar sonunda ağı yeniden başlatmak zorunda kaldı.

SOL Fiyatı Ne Durumda?

Solana blok zinciri, 2021’de en hızlı büyüyen akıllı sözleşme ağlarından biri olarak dikkat çekiyor. Projenin artan popülaritesi genellikle Ethereum ile karşılaştırılıyor ve bazıları bu nedenle Solanayı, “Ethereum katili” olarak adlandırıyor. Bununla birlikte özellikle son dönemde ağın temelleri hakkında artan endişeler, uzun vadede çeşitli sorunlar yaratıyor.

İlgili Haber:  Solana Ağındaki DeFi Projeleri Yükselişe Geçiyor

SOL, geçtiğimiz günlerde yaşanan DDoS saldırısından önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 200 Doların üzerine çıkmayı hedefliyordu; ancak haftalık düşüşle birlikte 164.15 Dolara kadar geriledi. CoinGecko’ya göre SOL fiyatı şu anda 165.20 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar