11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Solana (SOL), Chainlink (LINK), Enjin Coin (ENJ) – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gerçekten de ciddi bir satış dalgasının ardından kripto paraların çoğunluğu 28 Kasım tarihinde son haftaların en düşük seviyesine gerilemişti. Şimdi ise boğaların satış baskısına karşı koymaya çalışması ile birlikte Solana ve Chainlink altcoinleri son dört günde çift haneli yükselişler kaydetti.

Binance indirim kodu

Enjin Coin ise, piyasada bulunan trendin tersi yönde hareket etmesinin ardından haftalık olarak %24.6 kayıp yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana (SOL)

blank

Son düşüş sırasında SOL fiyatı, değerinin dörtte birini kaybetti ve 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine düştü. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son dört günde yaşadığı %23.8’lik yükselişin ardından 225.01 dolardan işlem gördü. Yükseliş dalgası, analiste göre boğaların en yakın direnç noktası olan 215 doları aşmasının ardından aşağı yönlü kanalın üstüne bir sıçrama yaşanmasını sağladı.

Analiste göre RSI göstergesi, son bir aydır ilk kez 62 bandına yaklaşmasıyla birlikte boğa lehine bir görünüm verdi. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin de boğa lehine gözüktüğünü düşünüyor. Ancak analiste göre MACD göstergesi, kısa vadeli olarak boğaların gücünde bir düşüş seziyor.

Chainlink (LINK)

blank

Son satış dalgasında değerinin %40’ından fazlasını kaybeden LINK, bunun sonucunda 28 Kasım tarihinde son sekiz haftanın en düşük seviyesine geriledi. Bunun ardından ise boğaların saldırıya geçmesiyle birlikte 28 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında %18’lik bir ralli yaşandı. Ancak altcoinin fiyatı, analiste göre yükselen kanalının üst çizgisinden geri sıçrama yaparak trendine uygun şekilde ilerledi.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı, son 24 saatte yaklaşık olarak %6 kayıp aşamasının ardından 24.72 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Bitcoin Cash (BCH) - Altcoin Fiyat Analizi - 18 Aralık

Analiste göre RSI değeri, keskin bir düşüş yaşamasının ardından ayı lehine bir görünüm verdi. Dahası, analiste göre DMI göstergesindeki ayı lehine işaretler de gerilemeyi doğruladı. Buna rağmen analist, SMI göstergesinin ise siyah noktalar sergileyerek düşük volaliteli bir sıkışma aşamasında bulunulduğuna dair işaret verdiğini düşünüyor. Analist göre boğalar, yukarı yönlü kanallarının yıkılmasını istemiyorlarsa alt kanaldan direnebilir.

Enjin Coin (ENJ)

blank

ENJ fiyatı, birçok kripto paranın aksine Eylül ayının sonlarından bu yana yükselen bir kanal içerisinde hareket ediyordu. Altcoin 30 Eylül ile 25 Kasım tarihleri arasında %250’lik bir ralli gerçekleştirdi. Bunun sonucunda ENJ, 25 Kasım tarihinde bir boğa rallisinin ardından yeni bir ATH oluşturmayı başardı.

Bunun ardından ise ayıların misilleme yapması ile birlikte altcoinin fiyatı yeniden kanalının sınırları içersine döndü. ENJ, son bir haftada yaklaşık olarak %24.6 gerileme yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.37 dolardan işlem gördü.

Analiste göre RSI göstergesi aşağı yönlü eğilimliydi ve son yedi gündür orta hattın altında seyretti. Bununla birlikte analiste göre DMI ve AO göstergeleri de satış baskısına dair ipucu verdi. Yine de analist, ADX göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar