27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Solana En Büyük Kripto Paralar Sıralamasında Ripple’ı (XRP) Geride Bıraktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının büyük bir çoğunluğu, kısa bir süre önce yaşanan satış dalgasından sonra yaralarını sararken Solana ise yeni bir fiyat sıçrayışı ile yine aradan sivrilmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Kripto para denizindeki fırtınalı günlerin ardından piyasa yavaş yavaş yeniden sakinleşmeye başladı. Örneğin %15 kadar bir düşüş gösteren Bitcoin fiyatı nihayet düşüş trendini durdurmayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı çok küçük miktarda pozitif bölgede seyrederek 46.258 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Altcoin sektöründe ise daha pozitif bir hava hakim görünüyor. Piyasa değerine göre en büyük 10 altcoin, %3.8 ila %8.37 arasında değer kazandı. Buna rağmen son günlerin kazananı Solana oldu. Kendisini Ethereum’a rakip olarak tanımlayan Solana, kripto para çöküşü sırasında gerçekten de etkileyici bir ralli yaşadı. Son 24 saat içerisinde SOL fiyatı %30 değer kazandı. Yüksek hızlı Blockchain projesi yalnızca saatler içerisinde 214.96 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazeledi. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 206.30 dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana fiyatındaki bu artış aslına bakılırsa bir aydan uzun bir süredir devam ediyor. SOL fiyatı Ağustos ayının başlarında yalnızca 40 dolar seviyesindeyken bu seviyenin ardından SOL yaklaşık olarak %435 değer kazandı. Devamlı yükselen değeriyle birlikte Ethereum rakibi, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasındaki konumunu birer birer yükseltiyor. Son yükselişiyle birlikte Solana, “banka coini” olan Ripple’ı geride bırakarak altıncı sıraya yerleşti. Bununla birlikte SOL ve XRP’nin piyasa değerleri arasında yaklaşık olarak 10 milyar dolarlık bir fark oluştu. Sıralamada beşinci ve dördüncü coinler arasında da benzer değer farkları var. Solana’nın bu coinleri de geçebilmesi için bir önceki benzer bir ralli yaşaması gerekiyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), En Büyük Kripto Paralar Sıralamasındaki Yerini Cardano'dan Tekrar Alabilir mi?

Staking Protokolü Lido Solana (SOL)’yı Desteklemeye Başladı

Ethereum rakibinin sürekli bir şekilde fiyat artışı yaşamasının arkasındaki neden, sürekli yeni rallilere neden olan bir dizi olaya dayanıyor. Örneğin Ağustos ayının ortasında “Degenerate Apes Academy” adlı NFT projesinin hayata geçmesiyle birlikte fiyatta %40’lık bir artış yaşanmıştı. Bu projede, CryptoKitties’e benzer bir şekilde, kullanıcılar 6 SOL karşılığında kendi NFT’lerini üretebiliyor. Bununla birlikte Solana ağı üzerindeki DeFi ekosisteminde de geçtiğimiz haftalarda kurumsal yatırımcı ilgisinin artmasıyla beraber bir patlama yaşanmıştı.

Bunun üstüne yeni haberler de eklendi. Staking protokolü Lido Finance, kullanıcılara Ethereum ve Terra’nın yanında Solana da stake etme imkanı sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar