8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Solana (SOL), Ethereum Classic (ETC), Decentraland (MANA) – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasadaki korku hissi hafiflese de, altcoin boğaları güçlü bir trend değişimi gerçekleştirebilmek için yeterince hacim toplama konusunda sınıfta kaldılar. Bunun sonucunda analiste göre SOL fiyatı 187 dolar seviyesine dokunmasının ardından gevşeme sinyalleri verdi.

Binance indirim kodu

Ethereum Classic ve MANA fiyatları ise hafta boyunca sağlam bir toparlanma yaşasalar da analiste göre genel yönelimsel trend zayıf olmayı sürdürdü. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana (SOL)

blank

Analiste göre V şeklinde bir toparlanma dalgası yaşayan Solana fiyatı 4 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Analiste göre altcoin 13 Aralık’taki dip noktasından itibaren %25.61 getiri sağladı ve son bir haftadır da 50SMA (kırmızı) noktasında bir destek buldu. Analist ayrıca, hacim oskilatöründeki alçak tepelerin zayıf bir boğa hamlesine dikkat çektiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 184.84 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi boğa lehine gözükse de hafif zayıflama sinyalleri verdi. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin boğa lehine olmasına rağmen ADX’in ise oldukça zayıf bir yönelimsel trend sergilediğini düşünüyor.

Ethereum Classic (ETC)

blank

ETC fiyatı 10 Kasım tarihinden itibaren sürekli bir düşüş eğilimindeydi ve %44’lük bir değer kaybı yaşadı. Bu düşüş ile birlikte altcoinin fiyatı, uzun süreli zaman aralıklı grafiğinde 36 dolar olan destek noktasının altına indi.

Analiste göre ETC’nin son yaşadığı yükseliş hamlesiyle birlikte fiyatı 20-50 SMA göstergelerinin üstüne çıksa da 36 dolardaki direnç halen varlığını sürdürüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı 35.8 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 22 Aralık tarihinde son bir ayın zirvesine çıktı. Buna ek olarak analist, AO göstergesinin boğa lehine ikiz bir zirve oluşturduğunu ve sıfır hattının üstüne çıktığını belirtti. DMI göstergesi de analiste göre boğa lehine bir geri dönüş gerçekleştirirken ADX ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti. Analiste göre son boğa hamlesi görece alçalan işlem hacimlerinde gerçekleşti ve zayıf bir hamle olarak göze çarptı.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Kasım

Decentraland (MANA)

blank

Altcoin fiyatı, genel kripto para piyasasının düşüş yaşadığı dönemde 1 aylık bir destek noktası olan 3.11 dolar seviyesini savunmayı başardı. Bunun sonucunda MANA fiyatı altı günlük bir boğa hamlesi gerçekleştirdi ve %13.2’lik yükselişinin ardından 50SMA (mavi) seviyesinin üstüne çıktı. Analiste göre bu seviye bu ayın başından beri bir direnç görevi görüyordu ve şimdi ise bir destek noktası haline geldi.

Bu yazının yazıldığı anlarda MAA fiyatı, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %43.1 daha düşük bir seviyeden, 3.33 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 55 civarında seyretti ve gevşeme sinyalleri verdi. Bununla birlikte analiste göre DMI ise alıcılar lehine gözükürken ADX göstergesi oldukça zayıf bir yönelimsel trende dair sinyal verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar