Solana, Ethereum ile Devam Eden NFT Yarışında Güç Kazanmak İçin Yeni Bir Stüdyo Kurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Metaplex Studios, Solana’daki mevcut NFT pazar yeri ekosisteminin büyümesine yardımcı olmayı hedefliyor.

blank

Haberin Özeti

  • Solana, yeniden canlanan NFT piyasasının ortasında kendi ağındaki NFT endüstrisini büyütmek için Metaplex Studios isimli bir şirket kurdu.
  • Son zamanlarda, Budweiser ve Visa gibi ünlü markalar NFT piyasasına dahil oldu.

Solana destekli protokol Metaplex, NFT vitrinlerini başlatmak isteyen içerik oluşturucular için araçları ve kaynakları büyütmeyi amaçlayan kapsamlı bir ekibe sahiptir. Protokol, sanatçıların ve geliştiricilerin NFT koleksiyonlarının nasıl görüntüleneceğini ve açık artırmaya nasıl çıkarılacağını özelleştirmesine olanak tanır.

blank

Solana, NFT Yarışında Güç Kazanmayı Amaçlıyor

Metaplex Studios’un CEO’su Adam Jeffries konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “NFT’ler, dünya çapında milyonlarca sanatçı, yapımcı ve yaratıcı için çok eşsiz bir fırsat sunuyor. İlk kez, içeriklerinin sahipliğini, nasıl dağıtıldığını ve bunun için nasıl tazmin edildiğini kendileri belirleme yetkisine sahip olacaklar.” ifadelerini kullandı.

Metaplex protokolü, Degen Ape Academic ve Aurory gibi projeler de dahil olmak üzere çeşitli NFT satışlarından 2 milyondan fazla Solana (SOL) işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı oldu.

Jeffries’e ek olarak, Metaplex Studios’da bir de “danışmanlar kurulu” yer alıyor. Bu kurulun üyeleri arasında Coinshares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Phantom’un baş ürün sorumlusu Chris Kalani ve Sabre Labs’ın kurucu ortağı Dylan Macalinao bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Solana ve Yeniden Canlanan NFT Piyasası

NFT’ler ilk olarak bu yılın başlarında patlama yaşamaya başladı. 2021’in ilk yarısında 2.5 milyar Doların üzerinde NFT satışı yapılırken, piyasa bahar aylarında kısa süreli bir durgunluk yaşadı.

Ancak yazın başlaması ile birlikte NFT piyasası yeniden canlandı ve pek çok proje rekor satış rakamlarına ulaştı.

Örneğin, bir Bored Ape NFT’si, bu ayın başlarında 2.25 milyon Dolar değerinde Ethereum karşılığında satılırken; EtherRocks, Ağustos ayının başında 100.000 Doların üzerinde fiyattan alıcı buldu.

Ayrıca bu süreçte Visa ve Budweiser gibi kripto endüstrisine uzak olan pek çok küresel firma da NFT yatırımları yaparak piyasaya dahil oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend