7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Solana, Ethereum ile Devam Eden NFT Yarışında Güç Kazanmak İçin Yeni Bir Stüdyo Kurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Metaplex Studios, Solana’daki mevcut NFT pazar yeri ekosisteminin büyümesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana, yeniden canlanan NFT piyasasının ortasında kendi ağındaki NFT endüstrisini büyütmek için Metaplex Studios isimli bir şirket kurdu.
  • Son zamanlarda, Budweiser ve Visa gibi ünlü markalar NFT piyasasına dahil oldu.

Solana destekli protokol Metaplex, NFT vitrinlerini başlatmak isteyen içerik oluşturucular için araçları ve kaynakları büyütmeyi amaçlayan kapsamlı bir ekibe sahiptir. Protokol, sanatçıların ve geliştiricilerin NFT koleksiyonlarının nasıl görüntüleneceğini ve açık artırmaya nasıl çıkarılacağını özelleştirmesine olanak tanır.

Binance indirim kodu

Solana, NFT Yarışında Güç Kazanmayı Amaçlıyor

Metaplex Studios’un CEO’su Adam Jeffries konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “NFT’ler, dünya çapında milyonlarca sanatçı, yapımcı ve yaratıcı için çok eşsiz bir fırsat sunuyor. İlk kez, içeriklerinin sahipliğini, nasıl dağıtıldığını ve bunun için nasıl tazmin edildiğini kendileri belirleme yetkisine sahip olacaklar.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Metaplex protokolü, Degen Ape Academic ve Aurory gibi projeler de dahil olmak üzere çeşitli NFT satışlarından 2 milyondan fazla Solana (SOL) işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı oldu.

Jeffries’e ek olarak, Metaplex Studios’da bir de “danışmanlar kurulu” yer alıyor. Bu kurulun üyeleri arasında Coinshares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Phantom’un baş ürün sorumlusu Chris Kalani ve Sabre Labs’ın kurucu ortağı Dylan Macalinao bulunuyor.

Solana ve Yeniden Canlanan NFT Piyasası

NFT’ler ilk olarak bu yılın başlarında patlama yaşamaya başladı. 2021’in ilk yarısında 2.5 milyar Doların üzerinde NFT satışı yapılırken, piyasa bahar aylarında kısa süreli bir durgunluk yaşadı.

Ancak yazın başlaması ile birlikte NFT piyasası yeniden canlandı ve pek çok proje rekor satış rakamlarına ulaştı.

Örneğin, bir Bored Ape NFT’si, bu ayın başlarında 2.25 milyon Dolar değerinde Ethereum karşılığında satılırken; EtherRocks, Ağustos ayının başında 100.000 Doların üzerinde fiyattan alıcı buldu.

İlgili Haber:  Ledger, NFT Bölümünün İdaresi İçin Apple Music Yöneticisi ile Anlaştığını Duyurdu

Ayrıca bu süreçte Visa ve Budweiser gibi kripto endüstrisine uzak olan pek çok küresel firma da NFT yatırımları yaparak piyasaya dahil oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar