9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Solana Fiyatı %8 Oranında Yükseldi: Bitcoin ve Ethereum ise Bugün Değer Kaybediyor!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin ve Ethereum bu hafta rekor fiyatlara ulaştıktan sonra son 24 saatte %3 seviyesinde değer kaybetti. Solana fiyatı ise bu süreçte %8’lik artış yaşadı.

blank

Haberin Özeti

  • Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para olan Solana fiyatı, son 24 saatte %8 oranında yükseldi.
  • Lider kripto para Bitcoin ve ikinci en büyük kripto para Ethereum ise bugün değer kaybediyor.

Bir adet altcoin, tüm eğlencenin Bitcoin ve Ethereum üzerinden dönmesine hiç razı değil ve kendisi de güçlü bir şekilde bu partiye katılıyor: Solana!

blank

Solana Fiyatı %8 Oranında Arttı!

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para olan Solana (SOL), geçen hafta genelinde %27 ve son 24 saatte de %8’in üzerinde fiyat artışı yaşadı. SOL, 9 Eylül’de kaydedilen 213.47 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %12 daha düşük bir seviyede seyrediyor. Solana fiyatı bugün 188.25 Dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu fiyat artışının büyük bölümü, Solana’nın DeFi endüstrisi için oldukça önemli bir oyuncu haline gelmesine atfedilebilir. Solana tabanlı DeFi platformlarında kilitli toplam değer bugün 12.7 milyar Dolara ulaştı ve bu seviye, Solana ağı için bir rekor olarak kaydedildi.

Öte yandan Solana, akıllı sözleşmelere dayanan bir blok zinciri olarak saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilen Ethereum’dan çok daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Buna ek olarak Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri de Solana’nın en çok eleştirdiği nokta olarak dikkat çekiyor. Gerçekten de BitInfoCharts verilerine göre, Ethereum ağında bir işlem bugün itibariyle yaklaşık 30 Dolara mal oluyor.

Ethereum vs. Solana

Yine de Ethereum, ağa bağlı makine sayısı açısından çok daha merkezi olmayan bir ağ olarak kalmaya devam ediyor; ki bu, güvenlik açısından son derece olumlu. Örneğin Solana, ağ doğrulayıcıları ile ilgili çeşitli sorunlar nedeniyle geçen ay büyük bir ağ kesintisi yaşamıştı. Bu da Solana ağındaki düşük işlem maliyetlerinin bir “karşılığı” ve “riski” olarak değerlendirildi.

İlgili Haber:  Kripto Tüccarları Bitcoin Fiyatı İçin 15.500 Dolar Seviyesinin Kritik Olduğunu Söylüyor

Son olarak tüm bu teknik detaylar fiyat spekülatörlerinin çok da umurunda değil gibi görünüyor. Bitcoin, Ethereum, XRP ve Dogecoin gibi önde gelen kripto paralar bugün değer kaybederken; SOL güneş gibi parlıyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend