2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Solana Fiyatı Bir Günde %14 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

En büyük gecelik büyüme hamleleri, ana akımın dışındaki kripto paralardan geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto piyasası tedirgin görünse de ana akımın dışındaki tokenlerde belli oranda artış gözleniyor.
  • Son 24 saatte Solana’nın fiyatı %14 oranında arttı ve şu anki seviyesi olan 18.22 Dolara ulaştı.

Kripto piyasası tedirgin olsa da istikrarlı toparlanmasına devam ediyor. Bugün kazananlar arasında Solana’nın SOL tokeni %14’lük kazançla dikkat çekiyor. Kripto para bu sayede 18.22 Dolarlık bir fiyata ulaşırken; bu, token fiyatının geçen hafta sonundan bu yana %30’un üzerinde arttığı anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Artış, bu hafta Solana ağına iki önemli yatırımcıdan 40 milyon Dolarlık bir destek sağlandığı haberi ile ilgili olabilir: Bunlar kripto borsaları OKEx ve MXC.

Solana, Ethereum’un Rakibi Olabilir mi?

Eski Intel ve Dropbox mühendisleri tarafından geliştirilen Solana, blok zincirinin daha az ücrete sahip olması ve saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebilmesi nedeniyle geçen yıl potansiyel bir “Ethereum katili” olarak lanse edildi. Ethereum geçen yıl 2.0 yükseltmesinin aşamalı olarak piyasaya sürülmesi sürecini başlatsa da (birkaç yıl içinde 100.000 TPS’ye varan beklentilerle), hala yaklaşık 14 TPS’de kilitli durumda.

Ethereum bugün biraz yavaşladı ve bir gecede yüzde birin altında büyüdü. Tek bir ETH tokeni şu dakikalarda 1.700 Dolar değerinde.

Binance, Bitcoin ve Altcoinler

BNB sahipleri güvenli bir gün geçiriyor. Binance Coin bugün %5’in üzerinde değer kazandı ve şu anda 271 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Bitcoin, 56 bin dolarlık fiyat etiketini geri kazanmak için ise son 24 saatte %2 büyüdü. Ancak yalnızca iki hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.700 Doları gördüğü göz önüne alındığında bu, BTC kullanıcılarını memnun etmiyor.

İlgili Haber:  MicroStrategy, Bitcoin'e 10 Milyon Dolarlık Yeni Bir Yatırım Yaptı

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta geri çekildi ve özellikle Perşembe günü bir gecede %10’luk korkutucu bir düşüş meydana geldi. ABD ekonomisi toparlanıyor ve bununla birlikte ABD Doları bir kez daha değer kazanıyor. Bitcoin’e bir değer deposu olarak talep, fiat para birimlerine olan küresel güven ile yakından bağlantılı olduğundan söz konusu iki olay oldukça makul bir şekilde ilişkili görünüyor.

Bahsetmeye değer bir diğer büyük kazanan ise şu anda 12.41 Dolardan işlem gören THETA. Bu, 24 saat öncesine göre %4.33 oranında daha yüksek ve kripto para geçen hafta sonundan bu yana neredeyse %50 büyüme sağlayarak tüm sektörün dikkatini çekiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar