12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Solana Fiyatı Son 24 Saatte %14 Oranında Artarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bazıları bu mevsime, “Solana Yazı” demeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.
  • SOL fiyatı son 24 saat içinde %14 oranında yükseldi.
  • Yedinci en büyük kripto para olan Solana, şu dakikalarda 157 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Solana (SOL), yine, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Solana’nın Bitmek Bilmeyen Fiyat Artışı

Solana fiyatı şu anda 157 Dolar seviyesinde seyrediyor. Son 24 saatteki %14.71 oranındaki fiyatı artış, kripto parayı 45.8 milyar Dolarlık piyasa değeri ile yedinci en büyük kripto para konumuna taşıdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu fiyat artışı ile birlikte Solana, piyasaya sürüldüğü bir buçuk yıl öncesine kıyasla %70,632’lik bir yükseliş yaşamış oldu.

Eski Qualcomm çalışanları tarafından geliştirilen Solana, işlem sürelerini kısaltan, kapasiteyi artıran ve maliyetleri işlem başına 0.01 Doların altına indiren bir dizi yenilik vaat ediyor.

Kripto Para Piyasasının Geri Kalanı Ne Durumda?

Solana’nın yükselişi, pazarın düşük maliyetle yüksek verim sunan akıllı sözleşme özellikli bir blok zincirine hasret olduğu bir zamanda geliyor. Solana’nın ana rakibi olan Ethereum da patlamaya hazır; ancak merakla beklenen ETH 2.0 yükseltmesi uzun zaman alıyor ve işlemler yüzlerce Dolara mal olabiliyor.

Solana’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi, FTX’te Solana ve Ethereum arasında NFT’lerin takas edilmesine olanak tanıyan yeni bir NFT pazarının piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geliyor.

Kripto para piyasasının geri kalanı da Solana’nın bugünkü fiyat artışını destekledi. El Salvador yarın Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsemeye başlayacak; bu beklenti, lider kripto para Bitcoin’i gün içinde 51.908 Dolar fiyatına kadar yükseltti. İkinci en büyük kripto para olan Ethereum ise NFT pazarının devam eden patlaması sayesinde 4.000 Dolar seviyesine göz kırpıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar