27 Mayıs 2022, Cuma
25.2 C
İstanbul

Solana Fiyatı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana (SOL) fiyatı, yeni bir NFT projesinin başlatılmasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, Pazartesi sabahı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.33 Dolara ulaştı.
  • CoinGecko’ya göre Solana, Uniswap’ın UNI’sini 17.75 milyar Dolarlık piyasa değeri ile geçerek en büyük 10 kripto para arasına girdi.
  • SOL’un çarpıcı yükselişi, Pazar günü Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir NFT projesi olan Degenerate Ape Academy’nin lansmanının ardından gerçekleşti.

Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, Pazartesi sabahı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.33 Dolara ulaştı. SOL, son bir günde %36.8’den fazla bir kazanç elde etti.

Binance indirim kodu

CoinGecko’ya göre Solana, Uniswap’ın UNI’sini 17.75 milyar Dolarlık piyasa değeri ile geçerek en büyük 10 kripto para arasına girdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana fiyatı, şu dakikalarda 61.49 Dolar seviyesinde seyrediyor. SOL, geçen hafta genelinde %66.6 değer kazandı.

Solana ve NFT Çılgınlığı

SOL’un çarpıcı yükselişi, Pazar günü Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir NFT projesi olan Degenerate Ape Academy’nin lansmanının ardından gerçekleşti.

Lansman, “maymun karikatürlerinden” oluşan 10.000 benzersiz NFT’yi yalnızca 8 dakika içinde sattı ve toplam işlem hacmi neredeyse 96.000 SOL’a (5.9 milyon Doların biraz üzerinde) ulaştı.

Degenerate Ape Academy geliştiricileri Twitter’da yaptıkları açıklamada, “Lansman düşündüğümüzden daha büyük oldu.” ifadelerini kullandı.

NFT projesi kapsamında bir adet “dijital maymun” basma ücreti 6 SOL’du; ancak proje yüksek talep gördüğü için taban fiyat şu anda 14.40 SOL’a çıktı.

Ethereum’un En Büyük Rakibi: Solana

Bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritması kullanan Solana, Ethereum’un şu anda sunduğundan neredeyse 2.000 kat daha hızlı işlem gerçekleştirme seçeneği sunuyor. Solana blok zinciri, saniyede 50.000 işlemi (TPS) gerçekleştirme kapasitesine sahip olduğunu iddia ediyor.

İlgili Haber:  Dünyanın İlk CBDC'si olan Sand Dollar Piyasaya Sürüldü

Solana, geçen ay da Lollapalooza Festivaline sponsor olmuştu. Görünen o ki; en son NFT çılgınlığı ile birlikte “Solana Yazı” tüm hızıyla devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar