1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Solana Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 260 Dolar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana fiyatı gün içinde 260 Doları gördü. Bu SOL için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana fiyatı gün içinde 260 Doları gördü.
  • Bu, SOL için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Solana fiyatı bugün 260 Dolar seviyesine ulaşarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. SOL, rekor kırmasının ardından %3’ün üzerinde geriledi ve şu dakika itibariyle 251 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Solana Fiyatı Rekora Doymuyor!

Kripto para piyasasını yakından takip edenlerin çok iyi bildiği gibi Solana, bir süredir oldukça önemli bir performans sergiliyor. Kripto para, hafta içinde yaşadığı fiyat artışı ile bir başka “Ethereum katili” olan Cardano’yu (ADA) geride bırakmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi veri toplayıcısı DeFiLlama’ya göre, Solana’daki merkezi olmayan finans protokollerinde kilitlenen toplam değer de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Solana tabanlı DeFi protokollerinde bugün itibariyle 15.14 milyar Dolar değerinde kripto para bulunuyor.

Solana Nedir?

Solana, 2017’de kuruldu ve ana blok zinciri resmi olarak Mart 2020’de başlatıldı. Tasarımcı Anatoly Yakovenko, merkezi olmayan finans ürünlerinin ve merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını desteklemek için Solana blok zincirinde akıllı sözleşme teknolojisini de etkinleştirdi.

Solana, Ethereum’a göre çok daha ölçeklenebilir ve çok daha ucuz bir alternatif olduğunu iddia ediyor. Ethereum şu anda “işlem darboğazı” olarak bilinen bir durumdan muzdarip; Ethereum ağı saniyede yalnızca 12-14 işlemi gerçekleştirebiliyor. Solana blok zinciri ise saniyede 50.000’e kadar işlem gerçekleştirebileceğini vaat ediyor ve bu da onu piyasadaki en hızlı blok zincirlerinden biri yapıyor.

Tüm bunlara ek olarak Solana blok zinciri, NFT piyasasındaki artan hakimiyeti ile de dikkat çekiyor. Solana’daki NFT’ler henüz Ethereum tabanlı NFT’ler kadar büyük değil; ancak gelecek için son derece umut vaat eden NFT projeleri bulunuyor. Geçen ay, Solana’da gerçekleşen Tungsten Cube NFT satışları, kripto lobi organizasyonu Coin Center’a 100.000 Dolar kazandırdı.

İlgili Haber:  EFF’den Hindistan'daki Kripto Para Yasağına Sert Eleştiri

Solana, yukarıda sayılan tüm bu özellikleri ile “Ethereum katili” tanımını sonuna hak ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar