1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Solana Fiyatı %7 Oranında Yükseldi: SOL, Cardano’yu Geride Bıraktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana fiyatı son 24 saatte %7 oranında yükseldi. Bu fiyat artışı ile SOL, piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para konumuna ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana fiyatı son 24 saatte %7 oranında yükseldi.
  • Bu fiyat artışı ile SOL, piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para konumuna ulaştı.
  • SOL, kendisi gibi bir diğer “Ethereum katili” olan Cardano’nun yerel kripto parası ADA’yı geride bıraktı.

CoinGecko verilerine göre akıllı sözleşme temelli Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, son 24 saat içinde %7 oranında değer kazanarak piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para haline geldi.

Binance indirim kodu

Solana Fiyatı %7 Oranında Yükseldi

Solana fiyatında yaşanan artışla SOL, kendisi gibi bir diğer “Ethereum katili” olan Cardano’nun yerel kripto parası ADA’yı geride bıraktı. ADA fiyatı her ne kadar son 24 saatte %2 oranında artsa da; kripto para geçtiğimiz hafta genelinde %8 oranında değer kaybetti. Solana’nın piyasa değeri şu anda 64 milyar Doların üzerinde seyrediyor. Cardano ise 63.5 milyar Dolar seviyesine kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana, Cardano’dan çok daha hızlı çıktı ve Ethereum’un temel özelliklerini (akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, NFT’ler gibi) daha hızlı ve daha az yoğun bir ağa getirmek için hızla hareket etti.

Solana, bu yıl çeşitli ağ kesintileri yaşasa da; ağın işlem hızı ile ilgili olumlu ölçümler gelmeye devam ediyor.

Solana Piyasa Değeri, Cardano’yu Geride Bıraktı

Öte yandan SOL fiyatı sadece sekiz gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 219.05 Dolara ulaştı. SOL, şu dakikalarda ise 213 Dolar fiyatında seyrediyor.

Ayrıca kripto istatistik sitesi DeFi Llama’ya göre, Solana tabanlı DeFi uygulamalarındaki kripto varlıkların değeri de rekor seviyeye ulaştı.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Orta Vadeli Boğa Öncesi Durağan

Bu arada Cardano, Eylül ayında bir “akıllı sözleşme lansmanı” yapsa da; henüz karşılaştırılabilir bir merkezi olmayan uygulamalar ekosistemi oluşturmadı. Bununla birlikte Ethereum’un yaratıcılarından biri olan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ağa karşı ilgiyi artırmak için Doğu Afrika’yı geziyor. Cardano kurucusu, yakın zamanda Burundi’de bazı teknoloji laboratuvarları kurmayı planlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar