9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Solana Fiyatı %7 Oranında Yükseldi: SOL, Cardano’yu Geride Bıraktı!

Önemli Gelişmeler

Solana fiyatı son 24 saatte %7 oranında yükseldi. Bu fiyat artışı ile SOL, piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para konumuna ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Solana fiyatı son 24 saatte %7 oranında yükseldi.
  • Bu fiyat artışı ile SOL, piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para konumuna ulaştı.
  • SOL, kendisi gibi bir diğer “Ethereum katili” olan Cardano’nun yerel kripto parası ADA’yı geride bıraktı.

CoinGecko verilerine göre akıllı sözleşme temelli Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, son 24 saat içinde %7 oranında değer kazanarak piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para haline geldi.

blank

Solana Fiyatı %7 Oranında Yükseldi

Solana fiyatında yaşanan artışla SOL, kendisi gibi bir diğer “Ethereum katili” olan Cardano’nun yerel kripto parası ADA’yı geride bıraktı. ADA fiyatı her ne kadar son 24 saatte %2 oranında artsa da; kripto para geçtiğimiz hafta genelinde %8 oranında değer kaybetti. Solana’nın piyasa değeri şu anda 64 milyar Doların üzerinde seyrediyor. Cardano ise 63.5 milyar Dolar seviyesine kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Solana, Cardano’dan çok daha hızlı çıktı ve Ethereum’un temel özelliklerini (akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, NFT’ler gibi) daha hızlı ve daha az yoğun bir ağa getirmek için hızla hareket etti.

Solana, bu yıl çeşitli ağ kesintileri yaşasa da; ağın işlem hızı ile ilgili olumlu ölçümler gelmeye devam ediyor.

Solana Piyasa Değeri, Cardano’yu Geride Bıraktı

Öte yandan SOL fiyatı sadece sekiz gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 219.05 Dolara ulaştı. SOL, şu dakikalarda ise 213 Dolar fiyatında seyrediyor.

Ayrıca kripto istatistik sitesi DeFi Llama’ya göre, Solana tabanlı DeFi uygulamalarındaki kripto varlıkların değeri de rekor seviyeye ulaştı.

İlgili Haber:  Chainalysis, 1 Milyar Dolar Değerlemeye Doğru

Bu arada Cardano, Eylül ayında bir “akıllı sözleşme lansmanı” yapsa da; henüz karşılaştırılabilir bir merkezi olmayan uygulamalar ekosistemi oluşturmadı. Bununla birlikte Ethereum’un yaratıcılarından biri olan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ağa karşı ilgiyi artırmak için Doğu Afrika’yı geziyor. Cardano kurucusu, yakın zamanda Burundi’de bazı teknoloji laboratuvarları kurmayı planlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend