29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Solana Fiyatında %13’lük Düşüş Yaşandı: Ağ Kesintisi Ne Durumda?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SOL, son 24 saatte ciddi değer kaybı yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana’nın devam eden ağ kesintisi nedeniyle SOL fiyatı son 24 saat içinde %13 oranında geriledi.
  • Solana ağ doğrulayıcıları, ağı yeniden sağlıklı bir biçimde başlatmak için çalışıyor.

Solana’da yaşanan kapsamlı ağ kesintisi, kripto para fiyatının düşmesine neden oldu.

Binance indirim kodu

Solana %13 Değer Kaybetti

Solana blockchain ağının yerel kripto parası olan SOL, CoinGecko’dan alınan verilere göre son 24 saatte %13’ten fazla değer kaybetti. SOL, şu anda 147 Dolar civarında işlem görüyor. Bu, Solana için 6 Eylül Pazartesi gününden bu yana kaydedilen en düşük fiyat seviyesi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana ağı geçtiğimiz gün blok üretmeyi bıraktı. Bugün itibariyle Solana düğüm operatörleri, işlemleri doğrulamaya devam etmek için ağın yeniden başlatılmasını koordine ediyor.

Twitter’daki Solana Status hesabına göre, Solana’nın çöküşü, botlardan gönderilen ve saniyede 400.000’e varan işlem akışı nedeniyle gerçekleşti. Görünüşe göre bu durum, ağın farklı yollara ayrılmaya başlamasına neden oldu; bu da bazı düğümlerin hafızasını ezdi ve onları kapanmaya zorladı.

Solana’daki İstikrarlı Fiyat Artışı Kesintiye Uğradı

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, işlem akışının Solana tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Raydium’a gönderildiğini tweetledi. Bugün Raydium, Solana DeFi uygulamaları ve NFT projeleri tarafından kullanılan popüler araç seti Grape Protocol için ilk merkezi olmayan borsa teklifini (IDO) başlattı. IDO, bundan iki üç yıl önce oldukça popüler olan ICO’ya benzer bir tür halka açık token satışıdır; ondan farklı olarak, yalnızca merkezi bir borsa yerine eşler arası bir borsada gerçekleşir.

Solana ağında yaşanan çöküş nedeniyle kripto paranın uzun bir süredir devam eden istikrarlı fiyat artışı da sekteye uğradı. 1 Ağustos’ta yaklaşık 35 Dolar olan Solana fiyatı, geçen hafta 213 Dolara kadar yükselmişti. Bu fiyat, SOL için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar