2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Solana Fiyatında Saatte %33’ün Üzerinde Artış Yaşandı; Tether Etkisi mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana’nın piyasa değerinde bir saatten kısa bir süre içerisinde 93 milyon dolardan 125 milyon dolar değerine kadar artış gözlendi.
  • Tether’in Solana blockchain ağına entegre edileceği bilgisi fiyat artışını tetikledi.
  • Söz konusu gelişmenin DeFi ağının büyümesini de hızlandırması bekleniyor.

Solana’nın fiyatında bir saatten daha kısa bir süre içerisinde 2.70 dolardan 3.67 dolara artış yaşandı ve piyasa değeri 125 milyon doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Tether ve Solana Vakfı’ndan yapılan açıklamalar ışığında, Tether olarak bilinen stablecoin USDt’nin yakın zaman içerisinde Solana blockchain ağına entegre edileceği öğrenilmişti. Bahsi geçen bilginin dolaşımından itibaren Solana’nın piyasa değerinde ani artış meydana geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bir blockchain olarak hizmet veren Solana, Tether’i ağına entegre etmesinin sonucunda USDt sahiplerinin ağ üzerinde çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde işlem yapabileceğini belirtiyor. Kripto para piyasasında son zamanlarda ortaya çıkan göstergeler incelendiği takdirde de birçok kişi tarafından Tether eklenmesinin Solana’ya büyük değer kattığı kabul ediliyor.

93 Milyon Dolarlık Piyasa Değeri Bir Saatte 125 Milyon Doların Üzerine Çıktı

CoinMarketCap tarafından düzenlenen verilere göre Solana, bir saatten daha kısa bir sürede 93 milyon doların biraz altındaki piyasa değerini 125 milyon doların üzerine çıkarmayı başardı. Aynı zaman diliminde, fiyatlar da 2,70 dolardan 3,67 dolara yükseldi.

Yine de söz konusu fiyat hareketliliği Solana’yı, fiyatının 4.80 doların üzerine çıktığı ve piyasa değerinin de 157 milyon doların üzerinde olduğu 31 Ağustos’tan itibaren görülen tüm zamanların en yüksek seviyesine getirmek için yeterli görünmüyor.

DeFi Ekosisteminin de Gelişimi Öngörülüyor

Bugün yapılan duyurular ışığında ise Tether sahipleri saniyede 50.000 işlemden daha yüksek hızlarda takas işlemi gerçekleştirebilecek. Söz konusu işlemler için genel olarak işlem başına 0,00001 dolardan çok daha düşük bir fiyat tahsil edilecek. Bu gelişmenin DeFi alanını da teşvik etmesi bekleniyor.

İlgili Haber:  Visa USD Coin (USDC) İşlemlerini Başlatıyor

Solana Vakfı tarafından yapılan açıklamalar hız ve maliyet değişkenlerinin bugün itibariyle DeFi’nin gelişmesini ve daha da büyümesini engelleyen en büyük iki engel olduğu belirtildi. Solana ve Tether bağlamındaki söz konusu girişimle birlikte tamamen yeni tasarım alanları açılmış olacak. Ayrıca DeFi ekosistemi içerisinde stablecoin’ler için de kullanım olanağı sağlanacak ve sistemin gelişmesinin önü açılacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar