9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Solana ve Cosmos’un da Katıldığı Finansman Turunda Kripto Oyun Platformu Forte 725 Milyon Dolar Topladı!

Önemli Gelişmeler

Kripto oyun platformu Forte için düzenlenen devasa B Serisi finansman turuna Andreessen Horowitz, Animoca Brands ve Warner Music Group oldukça büyük firmalar da katkı sağladı.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto oyun girişimi Forte, Solana ve Cosmos’un da katıldığı B Serisi finansman turunda 725 milyon Dolar gelir elde etti.
  • Forte, Mayıs ayında da 185 milyon Dolarlık bir A Serisi finansman turu düzenlemişti.

Kripto oyun girişimi Forte, Solana ve Cosmos’un da katıldığı B Serisi finansman turunda 725 milyon Dolar topladığını ve Mayıs ayındaki A Serisi turundan elde ettiği 185 milyon Dolarlık geliri katladığını duyurdu.

blank

Solana, Cosmos ve Polygon’dan Forte’ye Destek

Sea Capital, Kora Management, Andreessen Horowitz, Animoca Brands ve Warner Music Group gibi tanınmış firmalar da Forte’nin finansman turuna katkı sağladı. Öte yandan kripto para endüstrisinin önde gelen firmalarından Cosmos, Polygon Studios ve Solana Labs’ın girişim kanadı olan Solana Ventures de Forte’ye finansman desteği sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Forte, oyun üreticilerinin oyunlarına blok zinciri öğeleri koymalarına olanak tanıyan bir platform geliştiriyor. Bu platformda, oyuncuların toplayabileceği NFT’lerin yanı sıra; bunları saklamak için geliştirilen cüzdanların da olması bekleniyor. Forte, bu vizyonunu “mevcut oyun paradigmasının ötesine geçmek” olarak açıklıyor. Konu ile ilgili basın açıklamasında şirket, “Blockchain özellikli oyunlarda, oyuncular salt eğlence harcamaları yapmak yerine gerçekten bir ürün sahibi olabilirler. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular birbirleriyle serbestçe mal ve hizmet ticareti yapabilir ve yaratıcılığı, işbirliğini ve beceriyi ödüllendiren topluluk ekonomilerine katılabilir.” ifadelerini kullandı.

Forte, 15 Milyon Kullanıcı Hedefliyor

Platform “şu anda yalnızca davetlilerin katılabildiği özel test aşamasında” olduğunu belirtiyor. Ancak oyun, uzun vadede 15 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı planlıyor.

İlgili Haber:  Analist: Cosmos (ATOM), Avalanche (AVAX) Benzeri Bir Fiyat Artışı ile 100 Dolara Ulaşabilir!

Son olarak A Serisi finansman turu, bir girişimin para kazanmasına yardımcı olabilirken; B Serileri genellikle altyapı ve hizmetleri genişleterek girişimin pazar erişimini artırır. Mayıs ayındaki A Serisi finansman turu sırasında Forte’nin değerlemesi yaklaşık 1 milyar Dolar olarak açıklanmıştı. Son olarak düzenlenen 725 milyon Dolarlık B Serisi finansman turu ile birlikte bu değer artık çok daha yüksek…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend