8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Solana, Kripto Piyasasındaki Çöküşten Etkilenmedi: SOL, Son 24 Saatte %12 Değer Kazandı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

Piyasa çöküşüne rağmen Solana, ilk 10’da bir basamak daha yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana (SOL) son 24 saatte %12 oranında arttı ve piyasa değerine göre 6. en büyük kripto para konumuna yükseldi.
  • Solana bu anlamda XRP’yi geride bırakmayı başardı.
  • XRP ise son 24 saatte %20 düşüş yaşadı.

Kripto para piyasası, geçtiğimiz gün yaşanan %13’lük çöküşten yavaş yavaş kurtuluyor gibi görünüyor. En hızlı geri dönüş yapan kripto para ise, en büyük 6. kripto para konumuna ulaşan Solana oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana, Her Şeye Rağmen Yükseliyor

CoinGecko’dan alınan verilere göre Solana, son 24 saatte %12 artışla 177 Dolar fiyatına ulaştı. Bitcoin, Ethereum, Cardano ve diğer kripto paralar hâlâ düşüş yaşamaya devam ettiği için Solana, en büyük 10 kripto para arasındaki yerini iyice sağlamlaştırdı.

Solana, son fiyat artışı ile birlikte 51.3 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı; ve 51.1 milyar Dolar piyasa değerine sahip olan Ripple’ın XRP’sini geride bırakmayı başardı. XRP ise son 24 saatte %20 düşüş yaşadı ve 1.10 Dolar fiyatına geriledi.

CoinGecko’ya göre Solana, son 30 günde %351 oranında fiyat artışı yaşadı ve son derece istikrarlı bir performans gösterdi. Bu süreçte SOL, sürekli olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyretti.

Solana vs. Ethereum

2018 yılında kurulan Solana, şu anda akıllı sözleşme destekli uygulamalar için lider blok zinciri platformu olan Ethereum’a önemli bir rakip olarak görülüyor. Akıllı sözleşmeler, belirlenmiş talimatları yerine getiren kod parçalarıdır; ve özellikle DeFi protokolleri ve NFT dünyasının temellerini oluşturur.

Bu süreçte, DeFi protokollerinde kilitlenen SOL değeri de önemli ölçüde arttı. Şu anda, Solana’da DeFi platformlarına kilitlenen yaklaşık 5.9 milyar Dolar değerinde kripto para bulunuyor. DeFi Llama’dan alınan verilere göre, bu değer yalnızca bir ay önce sadece 1.49 milyar Dolar seviyesinde idi.

İlgili Haber:  Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Ancak nihayetinde Solana’nın yükselen aktivitesi, Ethereum’un verileri ile karşılaştırıldığında son derece sönük kalıyor. Yakın zamanda gelişen NFT ekosisteminin büyük çoğunluğu şu anda Ethereum’da bulunurken; ağdaki DeFi protokolleri de şu anda 121 milyar Dolar değerinde kripto paraya sahip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar