1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Solana (SOL), Litecoin (LTC), Cosmos (ATOM) – Altcoin Fiyat Analizi – 8 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinlerin çoğu son 24 saatte grafiklerinde mumlar sergiledi. Analiste göre Solana, Litecoin ve Cosmos günlük olarak yükseliş gösterse de, teknik göstergelerinde karmaşık sinyaller gözlendi. Yaklaşık bir aydır süren boğa hareketinin ardından Solana kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve analiste göre boğa momentumunda bir yavaşlama gösterdi.

Binance indirim kodu

Analist, Litecoin ve Cosmos gibi kripto paraların ise, teknik göstergelerinin ayı lehine olan momentumlarında bir yavaşlama sergiledikleri için toparlanma işaretleri verdiğini düşünüyor. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana (SOL)

blank

SOL fiyatı, boğa lehine bir hareket gerçekleştirdikten ve paralel iki çizginin arasında hareket ettikten sonra 6 Ekim’den bu yana yükseliş davranışı gerçekleştiriyor. Akıllı sözleşmeler platformu aylık olarak %64.4 ve haftalık olarak ise %31.2 yükseliş kaydetti.

Bunun sonucunda SOL fiyatı yüksek tepeler oluşturdu ve üst trend çizgisini aşarak 255.99 dolarda kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu oluşturdu. Bunun ardından, analiste göre kısa vadeli göstergelerinin boğa lehin görünümde bir zayıflamaya işaret etmesiyle birlikte altcoin fiyatı hafif bir gerileme yaşadı. Analiste göre ayılar devamlı bir baskı uygulayabilirse fiyat, trendine uygun bir şekilde bir düzeltme yaşayabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 251.12 dolardan işlem görüyor.

Litecoin (LTC)

blank

Ekim ayının başından bu yana Litecoin boğaları güç gösterisinde bulundu ve altcoin fiyatı %29’luk bir ralli gerçekleştirerek 21 Ekim tarihinde son 5 haftanın zirvesine yerleşti. Bunun ardından ise, fiyatta yaşanan bir gerileme ile birlikte 171.1 dolara gerileyen kripto para son iki haftanın dip noktasına geri döndü. Bu gelişmeden bu yana boğalar baskı uygulamayı sürdürdü ve fiyat son gün içerisinde %8.31 yükseliş yaşadı. Diğer taraftan analiste göre LTC ayıları 203 dolar civarından bir direnç gösteriyor.

İlgili Haber:  Analist, Bitcoin, Ethereum ve Solana İçin Olası Senaryoları Sıraladı!

Cosmos (ATOM)

blank

27 Ekim tarihinde son bir ayın zirvesine tırmanan ATOM, bunun ardından bir gerileme yaşadı ve haftalık grafiğinde %2.7’lik bir gerileme kaydetti. Analiste göre, 4 saatlik 20-50 SMA değerlerine göre ayılar momentum toplamaya başlamıştı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 6 Kasım tarihinde 34 dolara gerileyerek son iki haftanın dip noktasına düştü. Analiste göre bu tarihten bu yana ise, kısa vadeli göstergelerinin satış baskısında bir azalmaya işaret etmesiyle birlikte ATOM boğaları toparlanma sinyalleri gösteriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar