9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Solana (SOL), Litecoin (LTC), Cosmos (ATOM) – Altcoin Fiyat Analizi – 8 Kasım

Önemli Gelişmeler

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinlerin çoğu son 24 saatte grafiklerinde mumlar sergiledi. Analiste göre Solana, Litecoin ve Cosmos günlük olarak yükseliş gösterse de, teknik göstergelerinde karmaşık sinyaller gözlendi. Yaklaşık bir aydır süren boğa hareketinin ardından Solana kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve analiste göre boğa momentumunda bir yavaşlama gösterdi.

blank

Analist, Litecoin ve Cosmos gibi kripto paraların ise, teknik göstergelerinin ayı lehine olan momentumlarında bir yavaşlama sergiledikleri için toparlanma işaretleri verdiğini düşünüyor. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Solana (SOL)

SOLUSD 2021 11 07 16 04 17 2048x891 1

SOL fiyatı, boğa lehine bir hareket gerçekleştirdikten ve paralel iki çizginin arasında hareket ettikten sonra 6 Ekim’den bu yana yükseliş davranışı gerçekleştiriyor. Akıllı sözleşmeler platformu aylık olarak %64.4 ve haftalık olarak ise %31.2 yükseliş kaydetti.

Bunun sonucunda SOL fiyatı yüksek tepeler oluşturdu ve üst trend çizgisini aşarak 255.99 dolarda kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu oluşturdu. Bunun ardından, analiste göre kısa vadeli göstergelerinin boğa lehin görünümde bir zayıflamaya işaret etmesiyle birlikte altcoin fiyatı hafif bir gerileme yaşadı. Analiste göre ayılar devamlı bir baskı uygulayabilirse fiyat, trendine uygun bir şekilde bir düzeltme yaşayabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 251.12 dolardan işlem görüyor.

Litecoin (LTC)

LTCUSDT 2021 11 07 16 47 46 2048x891 1

Ekim ayının başından bu yana Litecoin boğaları güç gösterisinde bulundu ve altcoin fiyatı %29’luk bir ralli gerçekleştirerek 21 Ekim tarihinde son 5 haftanın zirvesine yerleşti. Bunun ardından ise, fiyatta yaşanan bir gerileme ile birlikte 171.1 dolara gerileyen kripto para son iki haftanın dip noktasına geri döndü. Bu gelişmeden bu yana boğalar baskı uygulamayı sürdürdü ve fiyat son gün içerisinde %8.31 yükseliş yaşadı. Diğer taraftan analiste göre LTC ayıları 203 dolar civarından bir direnç gösteriyor.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Chainlink (LINK), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 4 Ekim

Cosmos (ATOM)

ATOMUSDT 2021 11 07 17 15 26 2048x891 1

27 Ekim tarihinde son bir ayın zirvesine tırmanan ATOM, bunun ardından bir gerileme yaşadı ve haftalık grafiğinde %2.7’lik bir gerileme kaydetti. Analiste göre, 4 saatlik 20-50 SMA değerlerine göre ayılar momentum toplamaya başlamıştı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 6 Kasım tarihinde 34 dolara gerileyerek son iki haftanın dip noktasına düştü. Analiste göre bu tarihten bu yana ise, kısa vadeli göstergelerinin satış baskısında bir azalmaya işaret etmesiyle birlikte ATOM boğaları toparlanma sinyalleri gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend