29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Solana, Lollapalooza Müzik Festivaline Sponsor Olduktan Sonra %7 Oranında Fiyat Artışı Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lollapalooza’nın açılış gününde Solana reklamlarının yayınlanmasının ardından kripto paranın fiyatında artış yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para projesi Solana, Lollapalooza müzik festivalinin sponsorlarından biri oldu.
  • Festivalin başlaması ile birlikte Solana fiyatı da %7 oranında arttı.

Hisse kanıtı kripto parası Solana, Lollapalooza müzik festivalinin açılış gününde dikkat çekici reklamlar yayınladı. Festivalin başlangıcı ile birlikte Solana fiyatı da artış yaşamaya başladı.

Binance indirim kodu

Solana ve Lollapalooza

Üç gün süren festivalin ilk günü dün büyük bir coşkuyla başladı. Başrollerde ise Miley Cyrus, Playboi Carti, Steve Aoki ve Solana vardı…

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bunun nedeni, kripto para projesinin Lollapalooza’nın sponsorlarından biri olması.

Solana, kripto alanına nispeten yeni gelen bir oyuncu. Kripto para, Bitcoin ve Ethereum’un iş kanıtı (PoW) mekanizması yerine hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritması kullanıyor. Bu tercih, Solana blok zincirini rakiplerinden çok daha az enerji yoğun hale getiriyor ve ağın işlem hacmini ölçeklendirmesine olanak sağlıyor.

Solana ayrıca Lollapalooza’nın NFT ürünlerine de güç veriyor. Satıştaki NFT’ler arasında 1991 Lollapalooza posterinin 1.000 Dolarlık bir dijital versiyonu, festival yerlerinin 25 Dolarlık çeşitli gifleri ve ücretsiz güneş gözlüğü resimleri yer alıyor.

NFT’ler, müzik, resim, gif veya video gibi dijital varlıkların sahipliğini temsil eden bir tür kripto tabanlı tokendir. NFT’lerin çoğunluğu Ethereum üzerine kurulmuş olsa da, diğer blok zincirleri de artık NFT ekosistemleri inşa ediyor.

“Solana Yazı” Sıcak Başladı

Popüler müzik festivalinin dün başlamasıyla birlikte Lollapalooza genelinde Solana temalı reklamların da etkili olduğu görülüyor.

Solana’nın yerel tokeni olan SOL, son 24 saat içinde %6.95’lik fiyat artışı yaşadı. Nomics verilerine göre kripto para, geçtiğimiz günün en çok kazanan tokenlerinden biri olarak kaydedildi.

İlgili Haber:  Kripto Cüzdanı Exodus’un CEO’su Neden Ethereum Yerine Solana’yı Tercih Ettiğini Açıkladı!

Festival 1 Ağustos’ta sona eriyor; ancak SOL tokeninin arkasındaki topluluk, bu yazın hiç bitmeyecek bir “Solana Yazı” olacağına inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar