30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Solana NFT’leri, FTX.US’in NFT Pazar Yerine Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçen ay NFT pazarını başlatan kripto borsası FTX.US, Solana tabanı tokenleri desteklediğini duyurdu. Platform yakında Ethereum tabanlı tokenleri de pazarına entegre etmeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Geçen ay NFT pazarını başlatan kripto borsası FTX.US, Solana tabanı tokenleri desteklediğini duyurdu.
  • Platform yakında Ethereum tabanlı tokenleri de pazarına entegre etmeyi planlıyor.

FTX.US’nin geçen ay başlatılan NFT pazarı, Solana blok zinciri tabanlı NFT’leri ve tokenleri desteklemeye başladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

FTX.US, Solana NFT’lerini Desteklemeye Başladı

ABD’de kayıtlı FTX şubesi olan FTX.US, 11 Ekim’de yaptığı duyuruya ek olarak, Ethereum tabanlı tokenlerin de gelecek haftalarda desteklenmeye başlanacağını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

FTX.US Başkanı Brett Harrison, firmanın ana akım kullanıcılara kendi pazar yeri aracılığıyla NFT ticareti yapmaları için “daha basit, daha güvenli ve daha kolay araçlar” sağlamayı hedeflediğini söyledi. Harrison ayrıca, “NFT ekosistemi pop kültürüne sızmaya başladı; ancak ana akım izleyiciye kolay erişim ve yatırım yapma imkanı sağlayan bir platformdan hâlâ yoksun.” diye ekledi.

FTX.US kullanıcıları, banka havaleleri veya kredi kartı işlemleri yoluyla söz konusu NFT’leri satın alabilir veya teklif verebilirler. Piyasada yeni basılan NFT’lerin fiyatları USD, Solana (SOL) veya Ethereum (ETH) cinsinden listelenir.

FTX’in NFT Pazarı

FTX, tüm NFT satışlarından %2 komisyon ücreti alıyor; bunun dışında herhangi bir listeleme ücreti almıyor.

Hem FTX hem de şirketin ABD’deki yan kuruluşu, ilk olarak geçen ay NFT pazar yerlerini piyasaya sürdü. Geçtiğimiz gün yaptığı duyuruda ise Harrison, pazarın “genişletilmiş işlevselliğinin” bu aşamada yalnızca ABD merkezli platformda mevcut olduğunu tweetledi. Kullanıcılar, FTX’in NFT platformuna para yatırmak veya platformdan para çekmek için borsaya kimlik belgeleri ve ikamet bilgisi ile kayıt olmalıdır.

İlgili Haber:  Solana’da Yine Kesinti! Son Bir Haftada Yaşanan İkinci Büyük Sorun!

Platform ayrıca NFT sahiplerine “telif haklarının dağıtımını yapan veya reklamını yapan” herhangi bir NFT toplama projesinin reddedileceğini ve FTX.US’nin, düzenleyicilerin NFT’leri “yatırım ürünleri” olarak sınıflandırmasına karşı temkinli olduğunu duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar