30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Solana, Shiba Inu, MicroStrategy: İşte 2021’de Bitcoin’den Daha Çok Kazandıranlar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2021’de en çok kazandıran kripto paralar arasında Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) yer almıyor. İşte geride bıraktığımız yılın en iyi performans gösterenleri…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 2021’de en çok kazandıran kripto paralar arasında Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) yer almıyor.
  • Bunun yerine Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, şaka tokeni SHIB ve MicroStrategy’nin hisse senedi MSTR öne çıkıyor.

Kripto para piyasası için oldukça güzel bir yılı geride bırakmak üzereyiz. İşte 2021 yılının en çok dikkat çeken ve en çok kazandıran kripto paraları…

Binance indirim kodu

DeFi Tokeni: Lido Stake ETH (stETH)

stETH’nin piyasa değeri Ocak ayı başında 12.3 milyon Dolar seviyesinde iken; yıl boyuna %48633 oranında artarak bugün 6 milyar Dolara kadar yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

stETH, Lido platformunda stake edilen Ethereum’lar için 1:1 oranında işlem gören yerel tokenidir. Bu, kullanıcıların tokenlerini teknik olarak kilitlemeden ETH’lerini stake etmelerini sağlar. Tokenler, kullanıcılar ETH’lerini yatırdıklarında basılır ve kullanıldıklarında yakılır. Lido platformunun stake protokolleri, Lido DAO tarafından yönetilir.

Kripto Para: Solana (SOL)

SOL fiyatı Ocak ayı başında yalnızca 1.84 Dolar seviyesinde işlem görüyordu. Kripto para yıl boyunca yaklaşık %9600 oranında değer kazandı. SOL bugün 178.43 Dolar fiyatından işlem görüyor.

SOL, Solana blok zincirinin yerel tokenidir; işlem ücretleri ve stake için ödeme yapmak amacıyla kullanılabilir. Solana ağı ise işlemleri doğrulamak için “geçmiş kanıtı” (proof of history) kullanır. Bu yıl yalnızca SOL fiyatı için değil; Solana ekosisteminin gelişmesi için de tarihi bir yıl oldu.

Şaka Tokeni: Shiba Inu (SHIB)

SHIB fiyatı Ocak ayı başında 0.0000000008 Dolardan işlem görüyordu. Şaka tokeni yıl boyunca %42.349.900 oranında muazzam bir fiyat artışı yaşayarak bugün 0.00003388 Dolara kadar yükseldi.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Hareketlerinin Azalması Kurumsal Firmaları Çekebilir

Ethereum ağındaki bir ERC-20 tokeni olan SHIB, Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Dogecoin’den (DOGE) ilham alarak üretilen SHIB, bir ara DOGE’yi bile geride bırakmayı başardı. Yılın başında SHIB satın alan kripto para yatırımcıları, 2022 yılına birer milyoner olarak giriyor olabilir.

Halka Açık Kripto Para Şirketi: MicroStrategy (MSTR)

MSTR hissesi Ocak ayı başında 425.22 Dolardan işlem görüyordu. Hisse senedi 2021 yılı boyunca %41 oranında değer kazandı ve bugün 598.59 Dolar fiyatına yükseldi.

Bitcoin boğası Michael Saylor’un yazılım şirketi MicroStrategy aslında hayatına bir kripto para şirketi olarak başlamadı. Ancak firma, bugünlerde küresel bir Bitcoin balinası haline geldi. Şirket hazinesinde bugün itibariyle 122.478 BTC yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar