5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Solana (SOL), Chainlink (LINK), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası ve altcoinler, ayı lehine görünüme doğru gidişatı durdurmakta güçlük çekiyor.

Binance indirim kodu

Piyasa ayılarının yüksek hacimler ile güçlü bir satış dalgası başlatmasıyla beraber boğaların piyasada güçlük çektiği gözlendi. Bunun sonucunda Solana ve Chainlink gibi altcoinler de 18 Kasım tarihinde haftalık diplerini gördüler. Dahası, Ethereum Classic, 9 Kasım tarihinde son 10 haftanın zirvesine yerleşmesinin ardından çift haneli kayıplar yaşadı. Analiste göre söz konusu kripto paraların kısa vadeli teknik göstergeleri ayı lehine bir görünüm veriyor. Analist Yash Majithia, SOL, LINK ve ETC fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana (SOL)

blank

SOL fiyatı son beş haftadır paralel kanallarının içerisinde hareket ediyordu. Akıllı sözleşmeler platformu Solana’nın kendi tokeni olan SOL, 12 Ekim tarihinden 6 Kasım tarihine kadar %85 gibi devasa bir ralli yaşamıştı. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı 6 Kasım tarihinde tarihinin en yüksek seviyesi olan 259 dolara ulaştı.

Buna rağmen, bu tarihten itibaren SOL fiyatı, paralel kanalları içerisinde aşağı yönlü hareket sergileyerek bir gerileme aşamasına girdi. Söz konusu düşüş %18.9’a ulaşarak yukarı yönlü trendi tersine çevirdi. Dahası, analiste göre boğalar 215 dolar civarında da direnmeyi başaramadı ve böylelikle ayılar da hızını arttırdı. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı son iki haftanın en düşük seviyesi olan 207.95 dolardan işlem görüyor. RSI değeri ise Kasım ayı başından bu yana bir düşüş trendi içerisinde bulunuyor ve bu yazının yazıldığı anlarda 32 seviyesinde bulunuyor. Analiste göre bu durum, ayı lehine bir görünüme işaret ediyor olabilir.

Chainlink (LINK)

blank

Altcoinin fiyatı 12 Ekim tarihinden bu yana yukarı yönlü paralel kanallarının içerisinde seyrederek boğa lehine bir görünüm çiziyordu. Ethereum tabanlı bir kripto para olan LINK, 12 Ekim tarihinden 10 Kasım tarihine kadar %62.08’lik devasa bir ralli yaşadı. Bunun sonucunda LINK, 10 Kasım tarihinde son 6 ayın zirvesine fırlayarak 38.31 dolara tırmandı.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), MATIC - Altcoin Fiyat Analizi - 29 Kasım

Buna rağmen ayılar hemen devreye girdi ve altcoinin fiyatı, birden fazla destek noktasını aşmasının ardından alt kanalının altına indi. Büyük bir satış dalgasının ardından LINK fiyatı sonraki sekiz gün içerisinde %26.3 oranında geriledi. Analiste göre ayı lehine görünüm sürerse 23 dolardaki destek noktası hedef alınabilir.

Ethereum Classic (ETC)

blank

Son 10 haftadır ETC fiyatı 44 dolar ile 60 dolar arasındaki sınırlarda gidip geldi. 27 Ekim tarihinde 14 haftalık dip seviyesine gerileyen altcoinin fiyatı bu noktadan bir geri sıçrama yapmıştı. Boğalar %39.6’lık bir rallinin ardından ETC fiyatını 9 Kasım tarihinde 65.31 dolara kadar çıkarmıştı.

Ancak bunun ardından boğalar gücünü kaybetti. Fiyat seviyesi %26.76 değer kaybederek 16 Kasım tarihinde son üç haftanın dip noktasına geriledi. Bunun ardından ise boğalar bir tür toparlanma hareketi başlattı ancak bu hareketlerini yüksek işlem hacimleriyle destekleyemediler. Analiste göre altcoine ait kısa vadeli teknik göstergeler ayı lehine bir görünüme işaret ediyor olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar