1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 24 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana 25 dolar seviyesinden geri sıçrama yapabilirse 29 dolara kadar küçük kazançlar sağlayabilir. MATIC 1 doların altına doğru bir düşüş gösterdi ve boğalar tepki vermekte gecikirse bu düşüş devam edebilir. Son olarak Ethereum Classic ise alçalan üçgen formasyonundan aşağı doğru bir hareket sergiledi ve %27’lik bir kayıp tehlikesi daha yaşıyor.

Binance indirim kodu

Solana [SOL]

Binance indirim kodu

35 dolardan geri sıçrama yapmayı başaramayan SOL fiyatlarında bir satış dalgası daha tetiklenmiş oldu ve fiyatlar 25 dolardaki desteğe doğru yol aldı. Saatlik grafikte bir alış hareketi izlense de 4 saatlik grafikte henüz bu gözlenemedi. Bu yüzden SOL’un kısa vadeli hareketleri için önümüzdeki saatlerde piyasayı izlemek daha net bir tablo hakkında bize fikirler verecektir. 25 dolardan bir yukarı yönlü atak halinde ise fiyatlar 29 dolara yaklaşabilir. Bu tavandan da yukarı bir hamle olması durumunda ise ufak çaplı bir fiyat sıçraması yaşanabilir ancak bu fiyatların bu bölgeden geri dönmesi durumunda da bir çöküş daha gerçekleşebilir. Aşağı bölgede 21.3 ve 16.4 dolarda destek noktaları bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ADX değerinin 37’nin üstüne çıkmasıyla beraber aşağı yönlü hareketin devamına dair sinyaller izlendi. Bununla birlikte RSI değerinin aşırı satış bölgesinde olması nedeniyle boğa lehine bir davranış tetiklenebilir.

Polygon [MATIC]

blank

MATIC’in 1 dolardaki savunmasını kaybetmesi, piyasasında ayıya işaret eden bir diğer gelişme oldu. Daha fazla gerileme durumunda fiyatlarda 0.85 dolardaki savunma hattının devreye girmesi gerekebilir ancak Mayıs ayının ilk haftasında alıcılara rahat bir nefes aldıran 0.68 dolardaki desteğin göreve çağrılması daha olası olabilir. Borsalardaki hacimler son 24 saatte %38 azalarak 2.4 milyar dolar değerine gösterdi.

Alıcılar bir geri dönüş yapmayı başarırsa, yaşanabilecek en kötü senaryo da engellenmiş olur. Bu yüzden 1 dolar bandı önümüzdeki günlerde dikkatle izlenmeli. RSI değeri de aşırı satış bölgesine Nisan ayının ortalarından bu yana ilk kez indi. Awesome Oscillator (AO) değeri alarm verecek seviyede bir satış dalgasına işaret ederken 1 saatlik grafikte alışlarda bir canlanma gözlendi.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT) Tron (TRX) ve VeChain (VET) Fiyat Analizi - Analiste Göre Kritik Destek ve Direnç Noktaları

Ethereum Classic [ETC]

blank

Saatlik grafikte Ethereum Classic fiyatları, 54 dolar barajının satıcılara yem olmasının ardından bir alçalan üçgen formasyonu sergileyerek çöküş yaşadı. Genel kripto para piyasalarından gelecek sinyaller ETC’nin kaderini belirleyecek ana faktör olsa da, ayı lehine tablonun derinleşmesi halinde ETC’nin kayıpları da artacaktır. Bu tür bir senaryoda fiyatlar %26 düşüş göstererek 39.3 dolardaki destek noktasına kadar çekilebilir. Bununla birlikte 54-55 dolar bölgesinin tekrardan ele geçirilmesi durumunda önümüzdeki saatlerde yatay seyir görülebilir.

RSI değeri aşırı satış bölgesinden sıçrama yaptı ve bir çöküş ihtimalinin düşmesini sağladı. Diğer taraftan CMF değeri ise sermaye çıkışlarına işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar