Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 24 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Solana 25 dolar seviyesinden geri sıçrama yapabilirse 29 dolara kadar küçük kazançlar sağlayabilir. MATIC 1 doların altına doğru bir düşüş gösterdi ve boğalar tepki vermekte gecikirse bu düşüş devam edebilir. Son olarak Ethereum Classic ise alçalan üçgen formasyonundan aşağı doğru bir hareket sergiledi ve %27’lik bir kayıp tehlikesi daha yaşıyor.

blank

Solana [SOL]

blank

blank

35 dolardan geri sıçrama yapmayı başaramayan SOL fiyatlarında bir satış dalgası daha tetiklenmiş oldu ve fiyatlar 25 dolardaki desteğe doğru yol aldı. Saatlik grafikte bir alış hareketi izlense de 4 saatlik grafikte henüz bu gözlenemedi. Bu yüzden SOL’un kısa vadeli hareketleri için önümüzdeki saatlerde piyasayı izlemek daha net bir tablo hakkında bize fikirler verecektir. 25 dolardan bir yukarı yönlü atak halinde ise fiyatlar 29 dolara yaklaşabilir. Bu tavandan da yukarı bir hamle olması durumunda ise ufak çaplı bir fiyat sıçraması yaşanabilir ancak bu fiyatların bu bölgeden geri dönmesi durumunda da bir çöküş daha gerçekleşebilir. Aşağı bölgede 21.3 ve 16.4 dolarda destek noktaları bulunuyor.

ADX değerinin 37’nin üstüne çıkmasıyla beraber aşağı yönlü hareketin devamına dair sinyaller izlendi. Bununla birlikte RSI değerinin aşırı satış bölgesinde olması nedeniyle boğa lehine bir davranış tetiklenebilir.

Polygon [MATIC]

blank

MATIC’in 1 dolardaki savunmasını kaybetmesi, piyasasında ayıya işaret eden bir diğer gelişme oldu. Daha fazla gerileme durumunda fiyatlarda 0.85 dolardaki savunma hattının devreye girmesi gerekebilir ancak Mayıs ayının ilk haftasında alıcılara rahat bir nefes aldıran 0.68 dolardaki desteğin göreve çağrılması daha olası olabilir. Borsalardaki hacimler son 24 saatte %38 azalarak 2.4 milyar dolar değerine gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Alıcılar bir geri dönüş yapmayı başarırsa, yaşanabilecek en kötü senaryo da engellenmiş olur. Bu yüzden 1 dolar bandı önümüzdeki günlerde dikkatle izlenmeli. RSI değeri de aşırı satış bölgesine Nisan ayının ortalarından bu yana ilk kez indi. Awesome Oscillator (AO) değeri alarm verecek seviyede bir satış dalgasına işaret ederken 1 saatlik grafikte alışlarda bir canlanma gözlendi.

Ethereum Classic [ETC]

blank

Saatlik grafikte Ethereum Classic fiyatları, 54 dolar barajının satıcılara yem olmasının ardından bir alçalan üçgen formasyonu sergileyerek çöküş yaşadı. Genel kripto para piyasalarından gelecek sinyaller ETC’nin kaderini belirleyecek ana faktör olsa da, ayı lehine tablonun derinleşmesi halinde ETC’nin kayıpları da artacaktır. Bu tür bir senaryoda fiyatlar %26 düşüş göstererek 39.3 dolardaki destek noktasına kadar çekilebilir. Bununla birlikte 54-55 dolar bölgesinin tekrardan ele geçirilmesi durumunda önümüzdeki saatlerde yatay seyir görülebilir.

RSI değeri aşırı satış bölgesinden sıçrama yaptı ve bir çöküş ihtimalinin düşmesini sağladı. Diğer taraftan CMF değeri ise sermaye çıkışlarına işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend