10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.7 C
İstanbul

Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB), Decentraland (MANA) – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 47.900 dolardaki direncini aşmakta zorlanırken genel kripto para piyasası da boğa lehine bir görünüm vermekten uzak kaldı.

Binance indirim kodu

Analiste göre Solana fiyatı kısa vadeli Kontrol Noktası’nın altında kalırken Shiba Inu boğalarının ise halen %50’lik Fibonacci desteğinin üstünde bir kapanış yapması gerekiyor. Diğer taraftan Decentraland ise analiste göre karmaşık sinyaller verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana (SOL)

blank

Solana fiyatı %18.5 gerileme yaşamasının ardından 31 Aralık tarihinde son iki haftanın en düşük seviyesine kadar geriledi.

Gelen gerilemeye rağmen analiste göre altcoin boğaları, 167 doların yakınlarında bulunan %61.8’lik Fibonacci desteğinin korunmasını sağladı.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 175.85 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise 50’nin üstüne tutunamamasının ardından orta hattın altında seyretti. Buna ek olarak analiste göre DMI göstergesi de ayı lehine bir görünüm verirken SMI göstergesi ise düşük bir volalite dönemine işaret etti.

Shiba Inu (SHIB)

blank

28 Aralık tarihinde gerçekleşen ciddi bir satış dalgasının ardından SHIB boğaları 0.000035 dolardaki dokuz haftalık destek noktalarını bir dirence çevirmek zorunda kalmıştı.

Şimdi ise, fiyat hareketinin 0.00003408 doları hafta boyunca test etmesiyle birlikte bu seviyenin güçlü bir direnç gösterdiği anlaşıldı. Analiste göre Shiba Inu fiyatı, alçalan takoz formasyonundan gerçekleştirdiği çıkışın güçlü olduğunu kanıtlayabilmek için %50’lik Fibonacci desteğinin üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00003395 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise 45 seviyesinde bulunuyor. Dahası, analiste göre DMI göstergesi satıcılar lehine gözükürken OBV ise son iki gündür yüksek dip ve zirve noktaları sergiledi.

İlgili Haber:  Ethereum Classic (ETC), Binance Coin (BNB) ve Cosmos (ATOM) - Altcoin Fiyat Analizi - 20 Eylül

Decentraland (MANA)

blank

MANA fiyatı analiste göre düşüş hareketini bir aylık bir destek noktası olan 3.02 dolarda durdurmayı başardı. Fiyatın bu seviyeden toparlanma yaşanması ile birlikte altcoin 3.6 dolar barajını aşana kadar yaklaşık on gün bir yükselen kanal içerisinde hareket etmişti.

Bununla birlikte altcoin fiyatı 27 Aralık tarihinde %16.94’lük bir gerileme yaşadı. Sonuç olarak MANA fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altına indi. Analiste göre boğalar için en yakın test noktası 20 SMA (kırmızı) değerinin yakınlarındaki 3.3 dolar olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda MANA fiyatı 3.31 dolardan işlem görüyor. Analist, RSI göstergesinin ayı lehine görünmesine rağmen 42 değerini aştığını vurguladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar