5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Solana, Son 24 Saat Verilerine Göre En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar Arasında Yer Alıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para olan Solana, son 24 saat içinde piyasanın en çok kazananları arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana, son günlerde yaşadığı fiyat artışı ile dikkat çekiyor.
  • Kripto para, Salı günkü piyasa çöküşünden bu yana %18’in üzerinde değer kazandı.

Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, Salı günkü çöküşten bu yana %18.31 oranında etkileyici bir artış yaşadı.

Binance indirim kodu

SOL, Piyasadaki Belirsizliğe Rağmen Güçlü Kalmaya Devam Ediyor

CoinGecko’dan alınan verilere göre, SOL’un yükselişi geçtiğimiz gün biraz yavaşlasa da; kripto para son 24 saatte de %5’lik artış yaşamayı başardı. SOL, şu dakikalarda 29.40 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto piyasası genelinde ise hâlâ bir miktar belirsizlik var. Bitcoin bu sabah saatlerinde tekrardan 35.000 Dolar seviyesini test etse de o andan itibaren biraz geri çekildi. Lider kripto para şu dakikalarda 33.500 Dolar seviyesinde seyrediyor.

SOL’un yükselişinin temelinde yatan en önemli etkenlerden biri ise, Perşembe günü İsviçre merkezli Digital Asset AG firması tarafından üretilen tokenize edilmiş hisse senetlerinin Solana blok zincirinde piyasaya sürülmesi oldu.

Facebook, Google, Netflix, Nvidia, PayPal, Square ve Tesla da dahil olmak üzere 50’den fazla halka açık şirketin tokenize edilmiş hisseleri şu anda yalnızca kripto para borsası FTX’te mevcuttur. Bununla birlikte bu hisseler, Solana blok zinciri üzerine kurulmuş hem merkezi hem de merkezi olmayan borsalara aktarılabilirler.

Solana: Ethereum Katili

Mayıs 2020’de ana ağda piyasaya sürülen Solana, hisse kanıtı blok zinciri yapısı ile birlikte Ethereum’un en büyük rakibi olmayı amaçlıyor. Hatta blockchain bu nedenle “Ethereum katili” olarak nitelendiriliyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanı, Solana’nın kilit noktalarından biri olmasına rağmen blok zincirinin işlevselliği yalnızca bu alanla sınırlı değil. Solana tabanlı bir açık kaynak protokolü ve NFT pazar yeri Metaplex’in yakın zaman önce piyasaya sürülmesiyle birlikte ağ, bundan böyle çeşitli kripto sanat eserlerine ve dijital koleksiyonlara da ev sahipliği yapacak.

İlgili Haber:  Binance'deki Bitcoin Ticareti Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Blok zincirini geliştiren Solana Labs, bu ayın başında düzenlediği finansman turunda Polychain Capital, Andreessen Horowitz, CoinShares ve Alameda Research gibi önde gelen firmalardan 314 milyon Dolarlık fon toplamayı başardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar