28 Mayıs 2022, Cumartesi
27 C
İstanbul

Solana, Söylentilere Göre “Ethereum Killer” Olabilmek İçin 450 Milyon Dolar Yatırım Alacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan Solana, eğer 450 milyon dolarlık yatırım turu iddiaları doğruysa, DeFi ve NFT’ler gibi merkeziyetsiz uygulamalar alanında tercih edilen blockchain olma yolunda büyük bir adım atmış olabilir. Solana yetkilisi bu iddiaları doğrulamadı ancak iddialar hakkında kesin bir yalanlama da yayınlanmadı:

Binance indirim kodu

“Bu bilgi bizim ekibimiz tarafından yayılmadı, bu haberin düzeltilmesini istedik ancak bu talebimiz reddedildi. Bu bilgi resmi olarak Solana tarafından paylaşılmadığı için bu konuyla ilgili ek yorumlarda bulunamayacağız.”

Binance indirim kodu

Solana Çok Daha Küçük Çaplı Bir Yatırım Turu Planlamıştı

Solana Mart ayında küçük bir yatırım turu planlamış ancak Bitcoin’in de 64.671 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasıyla beraber artan talep karşısında planlarını genişletmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

solana

SOL, Serum gibi birçok merkeziyetsiz ürüne ev sahipliği yapıyor. Serum, milyarder FTX kurucusu Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve kurulduğu tarih olan Ağustos ayından bu yana 4 milyar dolarlık işlem hacmini geçen bir merkeziyetsiz borsa olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Solana üzerinde bir NFT pazarı olan Solible ve bir non-custodial kripto para cüzdanı uygulaması olan Atomic de yer alıyor. Yatırım turu iddiaları ise Decrypt platformu üzerinden yayılmıştı.

Toplanan Para Solana Blockchain’inin Geliştirilmesi İçin Kullanılacak

Habere göre toplanan para blokchain’i daha da geliştirmek ve blockchain’in daha büyük bir piyasa payı alması için kullanılacak. Ayrıca bu paranın belirli bir miktarı, geliştiricilerin rakip blockchain’ler yerine Solana üzerinde uygulama geliştirmeleri için teşvik olarak kullanılabilir, bu tür bir adım yeni çıkan bir blockchain için önemli olabilir. Mayıs ayında Solana, MATH Global ile işbirliğine gidip, ağ üzerindeki projeleri desteklemek için 20 milyon dolar bağışlamıştı. Ayrıca Brezilya, Rusya, Hindistan ve Ukrayna’da yeni başlayan projeleri desteklemek için de 60 milyon dolar toplanmıştı. Haziran ayında ise Solana, ROK Capital ile işbirliğine giderek Güney Kore’deki genişleme planları için 20 milyon dolarlık bir fon daha başlatmıştı.

İlgili Haber:  Solana Yatırım Turunda 314 Milyon Dolar Topladığını Duyurdu

Ağ tıkanmaları yüksek işlem ücretleri yüzünden zorlanan Ethereum, büyük çoğunluğu Ethereum blockchain’i üzerinde kurulan DeFi ürünlerine olan talebi karşılamakta epey zor zamanlar geçirmişti. Ethereum işlem ücretleri Mayıs ayında bir rekor kırarak 70.8 dolara ulaşmıştı. Verilere göre Solana saniyede 1.000’in üzerinde işlem gerçekleştirme kapasitesine sahipken, Ethereum için bu miktar yalnızca 14 civarında kalıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar