7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Solana Tabanlı Merkezi Olmayan Borsa Orca, 18 Milyon Dolarlık Finansman Turu Düzenledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Polychain, Placeholder ve Three Arrows Capital gibi önde gelen kripto para şirketleri, Solana tabanlı otomatik piyasa yapıcı Orca’nın A Serisi finansman turuna liderlik etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana blok zinciri tabanlı merkezi olmayan kripto borsası (DEX) Orca, 18 milyon Dolarlık bir A Serisi finansman turunu tamamladı.
  • Polychain, Placeholder ve Three Arrows Capital gibi önde gelen kripto para şirketleri, Orca’nın A Serisi finansman turuna liderlik etti.

Solana blok zinciri tabanlı merkezi olmayan kripto borsası (DEX) Orca, bugün Polychain, Placeholder ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen bir finansman turunda 18 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Orca Finansman Turu

Borsanın A Serisi finansman turundaki diğer katılımcılar arasında Jump Capital, Sino Global Capital, Collab+Currency, DeFiance Capital, Zee Prime, Coinbase Ventures, Solana Capital ve birkaç diğer yatırımcı da yer aldı.

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davis tarafından “Solana ekosistemine kritik bir katkı” olarak tanımlanan Orca, bu yıl Şubat ayında faaliyet göstermeye başladı.

Orca Gün Geçtikçe Büyüyor

Protokol, Ağustos ayında yönetim tokenini piyasaya sürmesinden bu yana kilitli toplam değer (TVL) olarak 231 milyon Doları aşmayı başardı.

CoinGecko’ya göre Orca, son 24 saatte 36 milyon Doların üzerinde işlem hacmi kaydederek pazarın en büyük 23. DEX’i haline geldi.

Yeni fon katkısı ile birlikte Orca, “Solana ekosistemindeki en sermaye verimli ve kullanıcı dostu otomatik piyasa yapıcı (AMM)” olmaya ve gelişimini sürdürmeye odaklanacak.

Solana’daki Sermaye Verimliliği

Genellikle “Ethereum katili” olarak nitelendirilen Solana, düşük işlem ücretleri sunan ve yoğun zamanlarda saniyede 65.000’e kadar işlem gerçekleştirebilen bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciridir.

İlgili Haber:  DeFi Çılgınlığı Devam Ediyor! Uniswap'ın Aylık Hacmi Coinbase'i Geçerek 15.3 Milyar Dolara Yükseldi

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanında yer alan birçok proje, Solana’nın bu özelliklerini rakip blok zincirlere göre büyük bir avantaj olarak görüyor.

Orca’nın kurucu ortağı Grace “Ori” Kwan, konu ile ilgili verdiği demeçte, “Mevcut akıllı sözleşmemize kıyasla, aynı miktarda likidite ile bile daha sermaye verimli işlemlere olanak sağlayacak bir akıllı sözleşme üzerinde çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Placeholder’ın ortağı Chris Burniske ise, “Orca, yalnızca duyarlı ve uygun fiyatlı olmakla kalmıyor; aynı zamanda neşeli bir deneyim, topluluk ve daha geniş değerlere dayalı misyonu ile finansı eğlenceli hale getiriyor.” dedi.

Orca’nın diğer planları arasında, geliştiricilerin Orca’nın akıllı sözleşmelerine ek olarak merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı TypeScript SDK’sının geliştirilmesi ve kendi NFT projelerinin başlatılması yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar