30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Solana, Terra ve Polkadot Ağları Ethereum’dan Daha Hızlı Büyüyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Electric Capital tarafından yayınlanan son bir rapora göre Ethereum, Web3’teki en büyük geliştirici ekosistemine sahip olsa da; diğer ağlar da gün geçtikçe çekiş kazanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Electric Capital’in son raporuna göre geliştiriciler açısından ilk 5 blok zinciri Ethereum, Polkadot, Cosmos, Solana ve Bitcoin olarak sıralanıyor.
  • DOT ve SOL ise Ethereum’dan daha aktif bir gelişime sahip.

Electric Capital tarafından yayınlanan rapora göre Solana, Terra ve Polkadot blok zincirleri Ethereum’dan daha hızlı bir şekilde büyüyor.

Binance indirim kodu

Solana, Terra ve Polkadot Gibi Ağlar Ethereum’dan Daha Hızlı Gelişiyor

Erken aşama kripto yatırım şirketi Electric Capital’in yeni raporuna göre, birkaç protokol ekosistemi, en büyük geliştirici ekosistemi olan Ethereum’u geride bırakıyor. Raporda konu ile ilgili, “Polkadot, Solana, NEAR, Binance Smart Chain, Avalanche ve Terra, Ethereum’dan daha hızlı bir ilk ekosistem büyümesine sahip.” ifadeleri kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirket, bu sonuca ulaşmak için kullandığı metriklerin, ilk “taahhüt”ten veya kodda değişiklikten bu yana geçen sürenin uzunluğu ve lansmanından bu yana kaydettiği toplam geliştiricilerin sayısı olduğunu açıkladı. Ethereum’a karşı değerlendirildiğinde, bu 6 farklı Katman-1 ekosistemi daha aktif geliştiricilere sahip.

Ethereum Alternatifleri Nasıl Büyüyor?

Solana, Avalanche, BSC ve Terra, eşler arası kredi, takas ve diğer işlemler için uygulamaları barındıran ağlarıyla, merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyeti için yeni “odak noktaları” olarak geçtiğimiz yıl ortaya çıktı. Kripto para fiyatları da bu ölçüde son aylarda değer kazandı.

Öte yandan NEAR, bu hafta DeFi unsurlarını da ağına entegre ederek kendi kripto parasının rekor bir seviyeye ulaşmasına katkı sundu. Buna ek olarak Polkadot, birkaç yıllık çalışmanın ardından Aralık ayının sonunda “parachain” özelliğini başlattı.

Son olarak Bitcoin, Polkadot, Cosmos ve Solana’nın arkasında 5. sıraya düşmesine rağmen, blok zincirinin yaşı ne olursa olsun, bugün işlerin nerede durduğu konusunda Ethereum hâlâ en büyük geliştirici ekosistemine sahip…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar