27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Solana, Tether’i Geride Bırakarak 4. En Büyük Kripto Para Oldu: Piyasada Son Durum!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana blok zincirini çalıştıran yerel kripto para SOL, piyasa değeri açısından sektörün en büyük stabil koini Tether’i bir kez daha geçmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, kaydettiği son fiyat artışı ile birlikte kripto para piyasasının en büyük 4. tokeni oldu.
  • Şu anda 75.02 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan SOL, sektörün en büyük stabil koin’i Tether’i (USDT) geride bırakmayı başardı.

Solana blok zincirinin yerel tokeni SOL, kaydettiği son fiyat artışı ile birlikte kripto para piyasasının en büyük 4. tokeni oldu. Şu anda 75.02 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan SOL, sektörün en büyük stabil koin’i Tether’i (USDT) geride bırakmayı başardı.

Binance indirim kodu

SOL Fiyatı Artmaya Devam Ediyor

CoinGecko’dan alınan verilere göre Tether’in mevcut piyasa değeri ise 74.49 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, SOL’un Tether’i ilk kez geride bırakması değil. Proof-of-Stake (PoS – hisse kanıtı) kripto parası olarak nitelendirilen “Ethereum katili” SOL, 7 Ekim Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260 Dolara ulaştığında hem USDT hem de Cardano’yu (ADA) kısa bir süreliğine geride bırakmıştı.

Bununla birlikte Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmak için hâlâ en popüler blok zinciri olmaya devam ediyor. Yine de merkezi olmayan finansa (DeFi) ve değiştirilemez tokenlere (NFT) artan ilgi nedeniyle Ethereum ağındaki işlem ücretleri oldukça yüksek.

Öte yandan Solana ağı ise işlem başına 0.001 – 0.002 Dolar gibi düşük ücretlerle hem hızlı hem de düşük maliyetli bir yapıdadır ve bu anlamda Ethereum’a karşı önemli bir alternatiftir.

SOL son 24 saatte %1.2 ve geçen hafta genelinde de %21.8 oranında fiyat artışı yaşadı ve şu anda 248 Dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Bitcoin'e Alternatif Olarak Araştırdığı Kripto Paralar Hangileri?

Bununla birlikte hem Bitcoin hem de Ethereum bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. En büyük iki coin’in bu denli önemli bir rekor kırması ile birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de 3.08 trilyon Dolara kadar yükseldi.

Solana, Brave’e Geliyor

SOL fiyatındaki son artışın olası bir nedeninin, Solana ve gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave arasında kurulan entegrasyon olduğu düşünülüyor.

Pazartesi günü duyurulan Brave ve SOL ortaklığı ile birlikte gizlilik odaklı tarayıcı, önümüzdeki yılın başlarında SOL’u desteklemeye başlayacak. Brave, şu anda Ethereum (ETH) ve Ethereum tabanlı tokenleri destekleyen yerleşik bir kripto cüzdanı hizmeti sunuyor.

Aylık 42 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve 14 milyon günlük kullanıcıya sahip olan Brave, Opera ve Google’ın Chrome’dan sonra en çok indirilen üçüncü web tarayıcısı konumunda yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar