8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Solana, Tezos ve Terra Gibi Katman 1 Çözümler Şubat Ayına İyi Başlangıç Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

2022 kripto para piyasası için iyi başlamadı. Ocak ayında pek çok kripto para değer kaybetti. Ancak Şubat itibariyle Solana, Tezos ve Terra gibi katman 1 çözümler yükselişe geçmiş gözüküyor.

Binance indirim kodu

Solana (SOL)

Hızlı bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri olan Solana, son 24 saat içinde %16’dan fazla bir sıçrama yaşadı. Solana’nın yükselişi, ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase’in Solana tabanlı iki token olan Bonfida (FIDA) ve Orca (ORCA)’yı listelemesiyle alakalı olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ek olarak, geçtiğimiz günlerde Solana ağının önde gelen kripto cüzdanı Phantom, 109 milyon dolar daha fon toplayarak 1.2 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmıştı.

Tezos (XTZ)

Tezos da Şubat ayına hareketli bir başlangıç yapan tokenlerden. Solanan gibi PoS tabanlı ağ olan XTZ, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5 arttı.

Genellikle Ethereum’a “yeşil bir alternatif” olarak gösterilen Tezos’un en son yükselişi, Warner Music Group ile OneOf adlı Tezos tabanlı NFT pazarı arasında yapılan yeni bir anlaşmanın hemen ardından geldi.

Terra (LUNA)

Cosmos kullanılarak oluşturulan DeFi merkezli bir diğer katman 1 protokolü olan Terra, ağın yerel tokeni LUNA’nın %20 değer kaybıyla sonuçlanan acımasız bir haftanın ardından yaklaşık %12 oranında toparlandı.

LUNA’nın değer kaybetmesiyle birlikte Terra ağının stabil koini UST de dolara olan bağını kaybetmiş ve 0.99 doların altına düşmüştü.

Şubat ayına iyi başlangıç yapan sadece bu tokenler değil. Bitcoin ve Ethereum da sırayla %2.6 ve %7 artış gösterdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar