1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Solana, Melania Trump ile NFT İşbirliği Yaptıklarına Dair İddiaları Reddetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD’nin eski First Lady’si Melania Trump, Solana ağı üzerinde çeşitli NFT’ler yayınlasa da; blockchain ekibi işbirliği iddialarını reddediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’nin eski First Lady’si Melania Trump, Solana ağı üzerinde çeşitli NFT’ler yayınlıyor.
  • Ancak bir Solana Labs temsilcisi, bunun “Solana liderliğindeki bir girişim” olmadığını belirtiyor.

Blok zincirleri herkese açıktır; ancak bazı durumlarda geliştiriciler bundan pek memnun olmayabilir.

Binance indirim kodu

Solana’dan Trump Açıklaması

Solana geliştiricileri, Amerika Birleşik Devletleri’nin eski First Lady’si Melania Trump’ın ağdaki ilk NFT koleksiyonunu duyurmasının ardından bugün biraz gergin görünüyorlar. Trump bu sabah NFT planlarını açıkladı ve kısa bir süre sonra da bir Solana Labs temsilcisi, konu ile ilgili duyuru yayınladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Blok zinciri temsilcisi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Herhangi bir karışıklığı önlemek için; Trump’ın Solana blok zincirini kullanma seçiminin tamamen organik olduğunu ve bu NFT projesinin, bizim liderliğimizdeki herhangi bir işbirliği girişimi olmadığını size bildirmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Solana Labs, platformun orijinal kurucuları da dahil olmak üzere blok zinciri ekosistemini oluşturan çekirdek ekibi temsil ediyor. Solana Vakfı, Haziran 2020’de duyuruldu ve Solana Labs, blok zincirinin uzun vadeli gelişimini desteklemek için önemli miktarda SOL tokenini vakfa aktardı.

Melania Trump’ın NFT Satışı

Sanatçı Marc-Antoine Coulon tarafından hazırlanan “Melania’nın Vizyonu” adlı bir NFT tablosu, bugünden itibaren 31 Aralık’a kadar Solana blok zinciri üzerinde satışta olacak. NFT şu anda 1 SOL fiyatı üzerinden (yaklaşık 185 Dolar) satılıyor.

Trump’ın açıklamasına göre NFT satışı, aşırı sağ muhafazakarlar ve radikaller arasında popülerlik kazanan bir sosyal ağ hizmeti olan “Parler” tarafından destekleniyor. Parler, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda meydana gelen 6 Ocak ayaklanmasının ardından çeşitli uygulama mağazalarından ve pazar yerlerinden kaldırıldı. MoonPay, Trump’ın NFT satışı için kredi kartı ödemelerini yönetiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar