1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Solana Ventures, FTX ve Lightspeed, Kripto Para Oyunlarına 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Üç ortak, Faraway ve Mini Royale: Nations ile başlayarak Solana tabanlı kripto oyun projelerine 100 milyon Dolarlık yatırım yapacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana Ventures, FTX ve Lightspeed Venture Partners, kripto para oyun projelerine 100 milyon Dolarlık ortak yatırım yapacaklarını açıkladı.
  • Ortakların ilk yatırımı ise Solana’da çalışan web tarayıcısı tabanlı oyunlar geliştiren start-up ​​Faraway olacak.

Blockchain oyunları, Axie Infinity’nin yükselişi, Ubisoft ve Electronics Arts gibi büyük yayıncıların endüstriye ilgisi ve The Sandbox gibi metaverse deneyimleri ile birlikte gün geçtikçe ivme kazanıyor. Son olarak ise kripto endüstrisinin önde gelen üç firması, kripto para tabanlı oyun projelerine 100 milyon Dolarlık ortak yatırım yapacaklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

100 Milyon Dolarlık Kripto Oyun Yatırımı

Kripto para borsası FTX, Solana Ventures ve VC firması Lightspeed Venture Partners, kripto oyunu alanındaki stüdyolara, projelere ve teknolojiye ortak yatırım yapılmasını sağlayacak 100 milyon Dolarlık bir finansman girişimini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugünkü duyuru, tüm ortak yatırımların direkt olarak Solana projelerine odaklanacağını özellikle belirtmiyor; ancak Solana Ventures firması yalnızca Solana ekosistemine odaklanıyor ve FTX’in de Solana ile yakın bağları bulunuyor. Bu nedenle de Solana’nın bu ortak girişimin ana odak noktası olması muhtemel görünüyor.

Yatırımlar, Solana Blok Zincirine Odaklanacak

Solana, son aylarda NFT’ler ve DeFi protokolleri için yükselen bir blok zinciri olarak öne çıktı ve ağın kripto parası SOL’un fiyatı da bu süreçte önemli ölçüde yükseldi.

Üç ortağın ilk yatırımı ise Solana’da çalışan web tarayıcısı tabanlı oyunlar geliştirmek için faaliyet gösteren kripto oyun girişimi Faraway oldu. Ortaklar, kripto oyun firmasının 21 milyon Dolarlık A Serisi finansman turuna katkı sağladı. Bu yılın başlarında kurulan Faraway stüdyosu, bugüne kadar toplamda yaklaşık 30 milyon Dolarlık fon topladı.

İlgili Haber:  Coinbase’de Listeleneceğinin Duyurulmasının Ardından Dogecoin Fiyatı %30 Arttı

Faraway’in ilk oyunu ise halihazırda yayında olan ve aylık 300.000 aktif kullanıcıyı bünyesinde bulunduran Mini Royale: Nations adlı bir online nişancı oyunudur.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar