9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Solana Ventures, FTX ve Lightspeed, Kripto Para Oyunlarına 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Önemli Gelişmeler

Üç ortak, Faraway ve Mini Royale: Nations ile başlayarak Solana tabanlı kripto oyun projelerine 100 milyon Dolarlık yatırım yapacak.

blank

Haberin Özeti

  • Solana Ventures, FTX ve Lightspeed Venture Partners, kripto para oyun projelerine 100 milyon Dolarlık ortak yatırım yapacaklarını açıkladı.
  • Ortakların ilk yatırımı ise Solana’da çalışan web tarayıcısı tabanlı oyunlar geliştiren start-up ​​Faraway olacak.

Blockchain oyunları, Axie Infinity’nin yükselişi, Ubisoft ve Electronics Arts gibi büyük yayıncıların endüstriye ilgisi ve The Sandbox gibi metaverse deneyimleri ile birlikte gün geçtikçe ivme kazanıyor. Son olarak ise kripto endüstrisinin önde gelen üç firması, kripto para tabanlı oyun projelerine 100 milyon Dolarlık ortak yatırım yapacaklarını açıkladı.

blank

100 Milyon Dolarlık Kripto Oyun Yatırımı

Kripto para borsası FTX, Solana Ventures ve VC firması Lightspeed Venture Partners, kripto oyunu alanındaki stüdyolara, projelere ve teknolojiye ortak yatırım yapılmasını sağlayacak 100 milyon Dolarlık bir finansman girişimini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bugünkü duyuru, tüm ortak yatırımların direkt olarak Solana projelerine odaklanacağını özellikle belirtmiyor; ancak Solana Ventures firması yalnızca Solana ekosistemine odaklanıyor ve FTX’in de Solana ile yakın bağları bulunuyor. Bu nedenle de Solana’nın bu ortak girişimin ana odak noktası olması muhtemel görünüyor.

Yatırımlar, Solana Blok Zincirine Odaklanacak

Solana, son aylarda NFT’ler ve DeFi protokolleri için yükselen bir blok zinciri olarak öne çıktı ve ağın kripto parası SOL’un fiyatı da bu süreçte önemli ölçüde yükseldi.

Üç ortağın ilk yatırımı ise Solana’da çalışan web tarayıcısı tabanlı oyunlar geliştirmek için faaliyet gösteren kripto oyun girişimi Faraway oldu. Ortaklar, kripto oyun firmasının 21 milyon Dolarlık A Serisi finansman turuna katkı sağladı. Bu yılın başlarında kurulan Faraway stüdyosu, bugüne kadar toplamda yaklaşık 30 milyon Dolarlık fon topladı.

İlgili Haber:  Ünlü Kripto Borsası FTX, Hong Kong'dan Bahamalar'a Taşınma Kararı Aldı: İşte Nedeni

Faraway’in ilk oyunu ise halihazırda yayında olan ve aylık 300.000 aktif kullanıcıyı bünyesinde bulunduran Mini Royale: Nations adlı bir online nişancı oyunudur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend