3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Solana Ventures, Kripto Para Oyunları İçin 150 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Programı Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana Ventures, Forte ve Griffin Gaming Partners, Solana blok zinciri üzerine inşa edilen oyunlar için 150 milyon Dolarlık bir yatırım fonu başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana Ventures, Forte ve Griffin Gaming Partners, Solana üzerine inşa edilen oyunlar için 150 milyon Dolarlık bir yatırım programı başlattı.
  • Geçen ay da Solana Ventures, FTX ve Lightspeed, 100 milyon Dolarlık bir Web3 oyunları ortak yatırım fonu ile bir araya gelmişti.

Solana Ventures, üreticisi olduğu Solana blok zincirini büyük bir yatırım fonu ile kripto oyun geliştiricileri için önemli bir yer haline getirmeyi hedefliyor.

Binance indirim kodu

Solana Ventures’den 150 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu

Solana Ventures bugün Forte ve Griffin Gaming Partners ile birlikte Solana üzerine inşa edilen oyunlar için 150 milyon Dolarlık bir yatırım programı başlattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kasım ayı başlarında da firma, kripto para borsası FTX ve kripto para oyunlarına odaklanan VC firması Lightspeed Venture Partners ile birlikte 100 milyon Dolarlık bir ortak yatırım fonu duyurmuştu. Şirketlerin ilk ortak yatırımı, start-up ​​​​oyun geliştiricisi Faraway’e yapıldı.

Blok Zinciri Oyun Alanında Gelişmeye Devam Ediyor

Faraway’in web tabanlı savaş oyunu Mini Royale: Nations ile birlikte Solana blok zinciri, bilim kurgu simülasyonu Star Atlas ve oyna-kazan fantezi oyunu Aurory ile birlikte bir dizi yeni kripto oyununa ev sahipliği yapacak.

Forte, kripto para oyunları için bir blok zinciri geliştirme platformudur ve Solana veya Ethereum gibi herhangi bir Katman-1 blok zinciri ile birlikte çalışabilir. Griffin Gaming Partners ise bugüne kadar oyun şirketlerine 400 milyon Dolardan fazla yatırım yapan oyun merkezli bir VC (risk sermayesi) firmasıdır. Hem Solana Ventures hem de Griffin, Forte’nin son 725 milyon Dolarlık B Serisi finansman turuna da destek vermişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar