Solana Yatırım Turunda 314 Milyon Dolar Topladığını Duyurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Solana Labs, Çarşamba günü yaptığı açıklamasında, daha önceki söylentileri doğrulayarak, 314.15 milyon dolarlık özel token satışı yaptığını duyurdu. Bu dokuz haneli toplam tutar, Initial Coin Offering’ler (ICO) hariç tutulduğunda kripto para tarihindeki en büyük dördüncü yatırım turu oldu.

blank

solana

blank

Solana Yatırımcıları Yatırımlarının Karşılığı Olarak SOL Tokeni Elde Ettiler

Yatırım turuna, risk sermayedarı Andreessen Horowitz ve Polychain Capital öncülük etti. Ayrıca Alameda Research, Blockchange Ventures, CMS Holdings ve daha birçok isim de yatırım turunda rol aldı. Yatırımcılar, yatırımlarının karşılığında Solana blockchain’inin kendi tokeni olan SOL elde etmiş oldular. Şu anda SOL fiyatları 43.35 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Solana, merkeziyetsiz ürünler ve uygulamalar (DeFi uygulamaları) için kritik kavramlar olan ölçeklenebilirlik ve hız konusunda iddialı olan bir proof-of-stake (PoS) blockchain’i olarak dikkat çekiyor. Solana bugüne kadar 19 milyar adetten fazla on-chain işlemi gerçekleştirdi.

Solana CEO’su Anatoly Yakovenko SOL ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Kripto para alanının tüm amacı bu, herkes kriptografi ile daha donanımlı hale geliyor ve artık aracılara ihtiyaç kalmıyor, bunu çok güçlü bir şekilde bağlanmış bir ağ olarak düşünebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Solana Labs tarafından toplanan milyonlarca dolar, şirkette bir risk yatırım kolu oluşturulması amacıyla kullanılacak. Ayrıca Solana ekosistemine özel bir ticaret masası kurulacak ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesi desteklenecek. Solana’nın nihai amacı, blockchain’e daha fazla insan çekerek en sonunda da 1 milyar kullanıcıya ulaşmak olarak belirtiliyor.

solana

“Bir Milyar Kullanıcıya Ethereum da Erişse Seviniriz”

Hatta şirket, rakip blokchain’lerden olan Ethereum’un, bireysel yatırımcıları kripto para ve blockchain teknolojisi ile tanıştıran ilk isim olmasının da bir mahsuru olmadığını düşündüklerini söyledi. Yakovenko düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Bir milyar adet kullanıcının DeFi ekosistemine gelmesi için o kadar odaklanmış durumdayız ki, bu bir milyar kullanıcının Ethereum’a gelmesi bizim için önemli olmazdı.

Solana kısa bir süre önce 450 milyon dolarlık bir yatırım turu gerçekleştirdiği iddialarına konu olmuştu. İddialar Solana tarafından yalanlanmamış ancak kendi içlerinden birinin bu duyuruyu yapmadığını belirtmişlerdi. Solana’nın aslında Mart ayında çok daha küçük bir yatırım turu planladığı biliniyor. Ancak o dönemde kripto para fiyatlarının çok yüksek seviyelere erişmesiyle beraber Solana’da planlarını genişletmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend