2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Solana Yatırım Turunda 314 Milyon Dolar Topladığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Solana Labs, Çarşamba günü yaptığı açıklamasında, daha önceki söylentileri doğrulayarak, 314.15 milyon dolarlık özel token satışı yaptığını duyurdu. Bu dokuz haneli toplam tutar, Initial Coin Offering’ler (ICO) hariç tutulduğunda kripto para tarihindeki en büyük dördüncü yatırım turu oldu.

Binance indirim kodu

solana

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana Yatırımcıları Yatırımlarının Karşılığı Olarak SOL Tokeni Elde Ettiler

Yatırım turuna, risk sermayedarı Andreessen Horowitz ve Polychain Capital öncülük etti. Ayrıca Alameda Research, Blockchange Ventures, CMS Holdings ve daha birçok isim de yatırım turunda rol aldı. Yatırımcılar, yatırımlarının karşılığında Solana blockchain’inin kendi tokeni olan SOL elde etmiş oldular. Şu anda SOL fiyatları 43.35 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Solana, merkeziyetsiz ürünler ve uygulamalar (DeFi uygulamaları) için kritik kavramlar olan ölçeklenebilirlik ve hız konusunda iddialı olan bir proof-of-stake (PoS) blockchain’i olarak dikkat çekiyor. Solana bugüne kadar 19 milyar adetten fazla on-chain işlemi gerçekleştirdi.

Solana CEO’su Anatoly Yakovenko SOL ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Kripto para alanının tüm amacı bu, herkes kriptografi ile daha donanımlı hale geliyor ve artık aracılara ihtiyaç kalmıyor, bunu çok güçlü bir şekilde bağlanmış bir ağ olarak düşünebiliriz.

Solana Labs tarafından toplanan milyonlarca dolar, şirkette bir risk yatırım kolu oluşturulması amacıyla kullanılacak. Ayrıca Solana ekosistemine özel bir ticaret masası kurulacak ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesi desteklenecek. Solana’nın nihai amacı, blockchain’e daha fazla insan çekerek en sonunda da 1 milyar kullanıcıya ulaşmak olarak belirtiliyor.

solana

“Bir Milyar Kullanıcıya Ethereum da Erişse Seviniriz”

Hatta şirket, rakip blokchain’lerden olan Ethereum’un, bireysel yatırımcıları kripto para ve blockchain teknolojisi ile tanıştıran ilk isim olmasının da bir mahsuru olmadığını düşündüklerini söyledi. Yakovenko düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Bir milyar adet kullanıcının DeFi ekosistemine gelmesi için o kadar odaklanmış durumdayız ki, bu bir milyar kullanıcının Ethereum’a gelmesi bizim için önemli olmazdı.

İlgili Haber:  Solana, Söylentilere Göre "Ethereum Killer" Olabilmek İçin 450 Milyon Dolar Yatırım Alacak

Solana kısa bir süre önce 450 milyon dolarlık bir yatırım turu gerçekleştirdiği iddialarına konu olmuştu. İddialar Solana tarafından yalanlanmamış ancak kendi içlerinden birinin bu duyuruyu yapmadığını belirtmişlerdi. Solana’nın aslında Mart ayında çok daha küçük bir yatırım turu planladığı biliniyor. Ancak o dönemde kripto para fiyatlarının çok yüksek seviyelere erişmesiyle beraber Solana’da planlarını genişletmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar