27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Solana ve Ethereum Yatırımcısı CMCC Global, 300 Milyon Dolarlık Kripto Para Fonu Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Girişim sermayesi şirketi CMCC Global’in Winklevoss destekli yeni kripto para fonu için 300 milyon Dolarlık yatırım hedeflediği bildiriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hong Kong merkezli bir risk sermayesi şirketi olan CMCC Global, en son kripto para fonu için 300 milyon Dolarlık bir yatırım hedefliyor.
  • CMCC, 2018 yılında Solana’nın özel token satışına 1 milyon Dolar yatırım yaparak hisse kanıtı (PoS) blok zinciri platformu Solana’nın en eski ve en büyük yatırımcılarından biri olmuştu.

Hong Kong merkezli bir risk sermayesi şirketi olan CMCC Global, en son kripto para fonu için 300 milyon Dolarlık bir yatırım hedefliyor.

Binance indirim kodu

300 Milyon Dolarlık Kripto Yatırımı Hedefleniyor

Bloomberg’in Cuma günü bildirdiği habere göre, CMCC amacına ulaşmak için kripto borsası Gemini’nin kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss ve milyarder Richard Li de dahil olmak üzere birçok yatırımcıyı kendine çekmeye çalışıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CMCC’nin kurucu ortağı Charlie Morris’e göre, yeni kripto fonunun bir kısmı, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT) gibi hızla büyüyen sektörlere tahsis edilecek.

Şu anda CMCC’nin Hong Kong’un menkul kıymetler düzenleyicisi ile yeni bir kripto sermaye fonu kurmak için lisans başvurusu sürecinde olduğu söyleniyor.

Bu yıl Nisan ayında başlatılan CMCC’nin dördüncü kripto para fonu, yönetim altındaki varlıklarda neredeyse 90 milyon Dolar topladı. Gelecek yıl için ise 300 milyon Dolarlık sabit bir gelir hedefleniyor.

CMCC’nin Solana ve Ethereum Yatırımları

Bloomberg’e göre CMCC, 2018 yılında Solana’nın özel token satışına 1 milyon Dolar yatırım yaparak hisse kanıtı (PoS) blok zinciri platformu Solana’nın en eski ve en büyük yatırımcılarından biri oldu.

O sırada Solana’nın yerel tokeni SOL sadece 0.20 Dolar değerinde idi. Bugün SOL 200 Dolar civarında işlem görüyor ve yaklaşık 60 milyar Dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük altıncı kripto parası konumunda yer alıyor.

İlgili Haber:  Dogecoin’den İlham Alarak Üretilen Shiba Inu (SHIB) Bir Günde %128 Yükseldi

Şirketin web sitesine göre CMCC’nin diğer yatırımları arasında Ethereum, Cosmos, Terra, Hedera Hashgraph, Qtum ve Decentraland gibi önde gelen kripto projeleri de yer alıyor.

CMCC Global, 2016 yılında firmanın çoğunluk hissesine sahip olan Martin Baumann ve Charlie Morris tarafından kuruldu. Li ve Winklevoss ikizleri aynı zamanda CMCC’nin kuruluş sürecine de yatırımcı olarak dahil oldu.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, Bloomberg’e CMCC ekibiyle birkaç yıl önce Asya’ya seyahat ederken tanıştığını ve fonun “vizyonu” sayesinde onlara yatırım yapmaya karar verdiğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar