10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Solana ve Ethereum Yatırımcısı CMCC Global, 300 Milyon Dolarlık Kripto Para Fonu Hedefliyor

Önemli Gelişmeler

Girişim sermayesi şirketi CMCC Global’in Winklevoss destekli yeni kripto para fonu için 300 milyon Dolarlık yatırım hedeflediği bildiriliyor.

blank

Haberin Özeti

  • Hong Kong merkezli bir risk sermayesi şirketi olan CMCC Global, en son kripto para fonu için 300 milyon Dolarlık bir yatırım hedefliyor.
  • CMCC, 2018 yılında Solana’nın özel token satışına 1 milyon Dolar yatırım yaparak hisse kanıtı (PoS) blok zinciri platformu Solana’nın en eski ve en büyük yatırımcılarından biri olmuştu.

Hong Kong merkezli bir risk sermayesi şirketi olan CMCC Global, en son kripto para fonu için 300 milyon Dolarlık bir yatırım hedefliyor.

blank

300 Milyon Dolarlık Kripto Yatırımı Hedefleniyor

Bloomberg’in Cuma günü bildirdiği habere göre, CMCC amacına ulaşmak için kripto borsası Gemini’nin kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss ve milyarder Richard Li de dahil olmak üzere birçok yatırımcıyı kendine çekmeye çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CMCC’nin kurucu ortağı Charlie Morris’e göre, yeni kripto fonunun bir kısmı, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT) gibi hızla büyüyen sektörlere tahsis edilecek.

Şu anda CMCC’nin Hong Kong’un menkul kıymetler düzenleyicisi ile yeni bir kripto sermaye fonu kurmak için lisans başvurusu sürecinde olduğu söyleniyor.

Bu yıl Nisan ayında başlatılan CMCC’nin dördüncü kripto para fonu, yönetim altındaki varlıklarda neredeyse 90 milyon Dolar topladı. Gelecek yıl için ise 300 milyon Dolarlık sabit bir gelir hedefleniyor.

CMCC’nin Solana ve Ethereum Yatırımları

Bloomberg’e göre CMCC, 2018 yılında Solana’nın özel token satışına 1 milyon Dolar yatırım yaparak hisse kanıtı (PoS) blok zinciri platformu Solana’nın en eski ve en büyük yatırımcılarından biri oldu.

O sırada Solana’nın yerel tokeni SOL sadece 0.20 Dolar değerinde idi. Bugün SOL 200 Dolar civarında işlem görüyor ve yaklaşık 60 milyar Dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük altıncı kripto parası konumunda yer alıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Haftasonu Çeşitli Rekorlar Kırarken Kripto Piyasasını da Peşinde Sürükledi

Şirketin web sitesine göre CMCC’nin diğer yatırımları arasında Ethereum, Cosmos, Terra, Hedera Hashgraph, Qtum ve Decentraland gibi önde gelen kripto projeleri de yer alıyor.

CMCC Global, 2016 yılında firmanın çoğunluk hissesine sahip olan Martin Baumann ve Charlie Morris tarafından kuruldu. Li ve Winklevoss ikizleri aynı zamanda CMCC’nin kuruluş sürecine de yatırımcı olarak dahil oldu.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, Bloomberg’e CMCC ekibiyle birkaç yıl önce Asya’ya seyahat ederken tanıştığını ve fonun “vizyonu” sayesinde onlara yatırım yapmaya karar verdiğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend