27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Solana’daki Fiyat Artışı, Arweave’nin Bir Haftada %66 Oranında Yükselmesine Katkı Sağladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yaz gerçekleşen NFT patlaması, birkaç önemli NFT pazar yerini destekleyen merkezi olmayan depolama projesi Arweave’deki fiyat artışının temel nedeni olabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Arweave’nin yerel tokeni AR, son birkaç saat içinde 20.24 Dolardan 24.78 Dolara yükseldi.
  • AR, geçen hafta genelinde ise %66’lık bir yükseliş kaydetti.
  • AR’daki yükseliş, büyük oranda Solana’nın büyümesi ile ilgili olabilir.

Nomics’e göre Arweave’nin yerel tokeni AR, son birkaç saat içinde 20.24 Dolardan 24.78 Dolara yükseldi. Daha da etkileyici olanı, token geçen hafta genelinde %66’lık bir yükseliş kaydetti.

Binance indirim kodu

Solana ve Arweave

Bu yükselişin bir kısmı, Solana blok zincirindeki büyüyen NFT ekosistemine de atfedilebilir. Arweave teknolojisinin Degen Ape Academy, Sollamas ve SolanaDoges da dahil olmak üzere en popüler Solana tabanlı NFT’lerin bazılarını desteklediği biliniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

AR tokeni, bu tür NFT satışlarında ve depolamada kullanılan bir ödeme yöntemi olduğundan, en son fiyat artışı da büyük ölçüde bu artan talebi yansıtıyor.

Arweave Nedir?

Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paraların veya DeFi’nin çekici mavi çip tokenlerinin aksine; Arweave, çok daha farklı bir zorlukla mücadele ediyor: Kalıcı meta veri depolama. Arweave, Filecoin ve IPFS emsalleri gibi, Google ve Amazon’un şu anda sahip olduğu veri depolama tekelini merkeziyetçi yapıdan uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Bunun nedeni, büyük teknoloji şirketlerinde depolanan verilerin kaybolması, bozulması veya sahiplerinin bazı durumlarda erişememesi olarak belirtiliyor. Örneğin, Google’ın sunucuları çöktüğünde, bu makinelerde depolanan veriler de kullanılamaz hale gelir.

Bugünlerde, Arweave’nin sağladığı bu özel hizmet, en son NFT patlaması sırasında daha da kritik hale geldi.

NFT’ler basıldığında, ister bir müzik parçası, ister çizgi film pengueni, ister oyun içi ödül olsun, meta verilerinin bir yerde saklanması gerekir. Bu durumda meta veriler, NFT’nin gerçek içeriğinden veya onun temel kodundan oluşan herhangi bir şey olabilir. Ve bazen bu veriler merkezi bir sunucuda depolanır.

İlgili Haber:  Solana Yine Çöktü: SOL’da Son Durum Ne?

Milyonlarca Dolarlık hacme ulaşan NFT satışlarının depolanması da aynı derecede önemli hale gelir. Arweave’deki fiyat artışı da kullanıcıların, bu noktada NFT’ye verdikleri değeri gözler önüne seriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar