26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Solana’nın Phantom Cüzdanı, Rekor Düzeylerde Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Solana (SOL) şu anda dünyanın en büyük Blockchain platformlarından biri olma özelliğini taşıyor. SOL ağı, Blockchain topluluğu tarafından hızı ve güvenliği nedeniyle tercih ediliyor. Buna ek olarak, Proof of History mekanizmasını kullanan ağ, çevreci olarak da biliniyor. 2021 yılının en ilgi çeken kripto paralarından biri olan SOL, sekiz ay içerisinde %5.077 değer kazanmıştı.

Binance indirim kodu

Phantom da, bu ekosistem içerisinde staking özelliğini de destekleyen en çok büyüyen cüzdanlar arasında yer aldı. Ledger Nano X cihazlarına destek veren ve buna ek olarak NFT’leri ve dijital koleksiyon ürünlerini de depolayan Phantom’ın, 2021 yılındaki etkileyici gelişimini ele aldık.

Binance indirim kodu

Aktif Kullanıcı Sayısı

Phantom cüzdanı 2021 yılının Nisan ayında beta testlerine başladı ve Temmuz ayındaki 40.000 kullanıcı sayısını Aralık ayında 1.8 milyon kişiye çıkardı. Projenin geliştirici ekibi şu Tweet’i attı: “Yalnızca 9 ay içerisinde 1.8 milyon aylık kullanıcı sayısına ulaştık ve duracak gibi de gözükmüyoruz!”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Aşağıdaki grafik, Phantom’ın gerçekleştirdiği etkileyici yükselişi gözler önüne seriyor. Temmuz ayında 40.000 adet kullanıcıya sahip olan cüzdan Aralık ayında 1.8 milyon kullanıcıya ulaşarak %4.400 büyüdü.

Phantom’ın Sağladığı Staking Seçenekleri

Solana bir Proof of Stake konsensüsünü kullanıyor, bu da kullanıcıların SOL tokeni stake ederek ağın güvenliğini sağladığı anlamına geliyor. Buna rağmen, birçok Blockchain’in aksine, SOL üzerinde staking işlemleri, dikkatle seçilmiş Solana kullanıcılarının Blockchain üzerinde yeni blokları incelediği bir sistem şeklinde, doğrulayıcılar tarafından gerçekleştiriliyor.

Staking özelliği Solana kullanıcıları arasında oldukça popüler bir hale gelmişti. Phantom’ın staking platformu, SOL şeklinde 1 milyon doların üstünde kaynağa sahip.

SOL üzerindeki en popüler staking uygulamaları arasında ise Raydium ve Magic Eden gibi platformlar bulunuyor.

Buna ek olarak, NFT’lerin de Phantom’ın başarısına katkı sağladığını söylemek mümkün gözüküyor. Solana tabanlı NFT’leri Solanart gibi NFT platformları sayesinde depolayabilen cüzdanın 798 milyon dolara tekabül eden 4.542.038 adet SOL hacimli 541.851 adet toplam NFT satışı bulunuyor.

Yavaşlama İşareti Yok

Bu derecede güçlü büyümesine rağmen tarayıcı tabanlı bu kripto para cüzdanının yavaşlamaya niyeti yokmuş gibi görünüyor. 10 milyon kullanıcı sayısının üstüne çıkan şirket, iOS ve Android için de çeşitli uygulamaları piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend