1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Fantom Tabanlı DEX Solidly’deki Toplam Kilitli Değer 2 Milyar Doları Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

İki hafta önce lansmanı yapılan ve hayata geçen Solidly’deki kilitli toplam değer (TVL) bu haberin girildiği sırada 2.1 milyar dolara ulaşmıştı. Uniswap’a benzer Fantom tabanlı otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak ortaya çıkan Solidly, en hızlı büyüyen DeFi projelerinden biri oldu.

Binance indirim kodu

15 Şubat’ta başlatılan proje, merkezi olmayan borsa Solidex’i destekliyor. Solidly kendisini diğer DEX’lerden ayırt eden en önemli özelliğin düşük slippage (kayma) ücretleri olduğunu iddia ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
Solidly, 2 hafta içinde Fantom ağındaki en büyük TVL'ye ulaştı.
Solidly, 2 hafta içinde Fantom ağındaki en büyük TVL’ye ulaştı.

Peoje, DeFi alanında yenilikçi projeleri ile tanınan ve Uniswap’ın da geliştiricis olan Andre Cronje ve Daniele Sestagalli tarafından geliştirildi.

Diğer DEX’lerden farkı ne?

Sektörde kendisini protocol-to-protocol (protokoller arası) bir DEX olarak tanımlayan Solidly’nin birçok özelliği var ancak en önemlisi SOLID adlı tokeni.

Sahiplerine yönetim yetkileri veren normal governance tokenlerin aksine, SOLID herhangi bir yetki vermez. Sadece takas edilebilir bir token olma özelliğine sahiptir.

Sahipleri, yalnızca SOLID’lerini kilitleyip veSOLID’e dönüştürdükten sonra gelir ve ödül alabilirler. Ticareti veya takası yapılamayan veSOLID sayesinde sahipleri protokol gelirlerinden pay alabilir.

blank

Kilit uzunluğu 4 yıla kadar sürebilir, bu da bu projenin uzun vadede olduğunu gösterir.

Ancak uzun vadeli performansı ne olursa olsun, Solidly’nin kısa vadeli büyümesi şimdiden muazzam potansiyelini gösteriyor. Kilitli toplam değeri, 23 Şubat’ta yaklaşık 28 milyon dolar iken, 27 Şubat’ta neredeyse üçe katlanarak 2.24 milyar dolara çıktı ve şu an 2.1 milyar dolar seviyesinde.

Bu projenin son birkaç günde ne kadar hızlı büyüdüğü göz önüne alındığında, potansiyeli aşikardır. Ek olarak, ayı piyasasında olmamız rağmen bu kadar ilgi görmesi de büyük bir başarı olarak kabul edilebilir.

Ayrıca, çeşitli faktörlerin neden olduğu ayı piyasası nedeniyle, DeFi platformları artık standartlarını yalnızca teşvik yöntemleri yerine “teşvikli katılımla” yükseltiyor.

Solidly bu modeli sağlam bir şekilde uyguluyor görünüyor. Ancak özellikle piyasa istikrara kavuştuğunda Solidly’nin ne olacağını söylemek için henüz çok erken. SOLID tokeni, birkaç gün önce piyasaya sürüldü ve şu an 8.96 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar