3 Ekim 2022, Pazartesi
16.7 C
İstanbul

Son 24 Saat Verilerine Göre Kripto Para Piyasasının Liderleri: Ethereum Classic ve Internet Computer

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum Classic ve ICP’nin büyük kazançlar elde ettiği son 24 saatte kripto para piyasasının genelinde de yaklaşık %5’lik artış yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasının genelinde, son 24 saatte %5’lik bir artış yaşandı.
  • Ethereum Classic (ETC) ve Dfinity’nin Internet Computer’ı (ICP) ise en çok kazanan kripto paralar oldu.

Son 24 saatte kripto para piyasasının geneline mütevazı bir yükseliş havası hakim. Ethereum Classic ve ICP ise bu yükselişe liderlik eden kripto paralar oldu.

Binance indirim kodu

Ethereum Classic, Son Bir Günde %31’lik Artış Kaydetti

2016’daki bir DAO saldırısının ardından Ethereum blok zincirinden ayrılan Ethereum Classic (ETC), CoinGecko verilerine göre, son 24 saatte %31’den fazla fiyat artışı yaşadı ve 57 Dolar seviyesine ulaştı. ETC’nin son yedi günde ise toplam %41’lik bir fiyat artışı yaşadığı bildirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Classic geliştiricileri, Temmuz ayı sonlarında hayata geçirilecek olan “Magneto” ağ güncellemesinin, yakın zamanda standart Ethereum blok zincirine yapılacak Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) yükseltmelerini uygulayacağını duyurdu. Yine de günlük fiyat artışına rağmen Ethereum Classic, Mayıs ayında belirlediği 167 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin bir hayli altında seyrediyor.

Ethereum’un (ETH) kendisi de bu hafta önemli kazançlar kaydetti. Pazar günü 1.700 Dolar seviyesine kadar gerileyen ETH, şu dakikalarda 2130 Dolar seviyesinde seyrediyor. Ancak piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan ETH, Mayıs ayında belirlediği 4357 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin hâlâ oldukça uzağında.

Internet Computer’ın Artan Popülaritesi

Internet Computer blok zincirinin yerel tokeni olan ICP de son 24 saat içinde %30 fiyat artışı yaşayarak önemli bir performans gösterdi. Pazar günü 28 Dolar fiyatına kadar gerileyen ICP, yaşadığı son fiyat artışı ile birlikte tekrardan 55 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

İlgili Haber:  Fantom Fiyatı, Bir Gecede %10 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni

Internet Computer projesinin, Goldman Sachs tarafından hazırlanan bir raporda övgü görmesi fiyat artışını sağlayan önemli etkenlerden biri oldu. “Dijital Varlıklar: Güzellik Seyircinin Gözünde Değil” başlıklı Goldman Sachs raporu, Internet Computer’ı “yenilikçi ama aynı zamanda test edilmemiş, erken aşamada ve karmaşık” olarak nitelendirdi.

CoinGecko’ya göre, kripto para piyasası genelinde de son 24 saatte yaklaşık %5’lik artış yaşandı. Lider kripto para Bitcoin, şu dakikalarda 34.800 Dolar seviyesinde seyrediyor. Ripple’ın XRP’si ve Polkadot (DOT) tokenleri de son 24 saatte yaklaşık %10’luk artış kaydederek pozitif performans sergileyen kripto paralar arasında yer aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar