30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Son Gelişmeler ile Bitcoin Fiyatı 2021 Yılının En Yüksek Kazanç Serisini Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının devamlı bir şekilde toparlanma hareketi yapması dünyanın en büyük kripto parasının bu yılın en uzun kazanç serisini gerçekleştirmesiyle sonuçlandı.

Binance indirim kodu

“45.000 Dolar Aşılabilir Ancak 50.000 Dolar Seviyesi Zorlayacaktır”

Bitcoin fiyatı günlük bazda %6.1 yükseliş göstererek 40.000 dolar barajını aştı ve bu yazının yazıldığı anlarda 39.700 dolardan işlem görüyor. BTC fiyatı tam olarak 8 gündür pozitif bölgede bulunuyor. Ethereum’un da aralarında bulunduğu diğer altcoinlerde de yükselişler gözlendi.

Binance indirim kodu

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto türev borsası Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani gönderdiği notunda şöyle dedi: “Mevcut momentum güçlü görünüyor. 45.000 dolar şu anda BTC’nin hedefinde bulunuyor ancak 50.000 seviyesinin aşılması için daha çok çaba gerekiyor.

Bitcoin fiyatı Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 65.000 dolar seviyesinin halen altında bulunuyor. Ancak boğa yatırımcıları, Tesla milyarderi Elon Musk ve Ark Investment Management LLC CEO’su Cathie Wood’un olumlu açıklamaları ve alışveriş devi Amazon’un kripto paraları birer ödeme yöntemi olarak kabul edeceğine dair spekülasyonlar ile beraber piyasada olumlu bir hava yarattı. Pazartesi günü milyonlarca dolarlık short pozisyonunun likidite olmasının ardından Bitcoin fiyatı olumlu bir tepki vermişti.

Bu hafta Çin’de yaşanan bir hisse senedi çöküşüyle birlikte bazı yatırımcıların risk iştahı azalmış ve bununla birlikte küresel hisse senedi piyasasında da düşüler gözlenmişti.

Bitcoin İçin Daha Önce Eleştiri Konusu Olan Meseleler Unutuldu

Bitcoin’in çok güçlü bilgisayarlar tarafından yapılan madenciliği nedeniyle yüksek enerji tüketiminin neden olduğu çevresel etkiler kripto para piyasasında yaşanan ralliyle beraber unutulmuşa benziyor. Çin, ABD ve Avrupalı denetleyiciler kripto para piyasasına giderek daha sert bir tutum sergiliyor ve daha katı kurallar oluşturma amacı güdüyor.

Kısa bir süre önce Amazon’un Bitcoin ve Ethereum’un da dahil olduğu çok sayıda kripto parayı bir ödeme yöntemi olarak alışveriş platformunda kabul edeceğine dair spekülasyonlar kripto para fiyatlarının tavan yapmasını sağlamıştı. Şirketin bu iddiaları yalanlamasının ardından Bitcoin fiyatı aştığı 40.000 dolar barajından düşüş göstermiş ve yaklaşık olarak 36.000 dolara kadar gerilemişti. Bu gelişmeye rağmen BTC yeniden bir atağa çıkmış ve psikolojik olarak kritik bir baraj olan 40.000 doları tekrardan geçmeyi başarmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar