Son Günlerin En Çok Kazandıran Altcoinleri Neler?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Solana ve Cardano değil! Aşağıdaki altcoinler son 30 günde en iyi performans gösteren kripto paralar oldu.

blank

Kripto para haberlerine gün içinde birkaç kez göz atan bir yatırımcı, piyasanın en çok yükseliş gösteren kripto paralarının Cardano, Solana ya da Ethereum gibi devler olduğunu düşünebilir. Geçtiğimiz ayın en çok yükseliş gösteren kripto paralar, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto paralar listesinde oldukça geri sıralardaydı.

İşte, en büyük 100 kripto para arasında son 30 günde en iyi performans gösteren üç altcoin!

Birinci Altcoin: eCash (XEC)

Listede ilk sırada eCash (XEC) yer alıyor. 16 Ağustos tarihinde 1 XEC fiyatı 0.000056 dolar iken 30 gün içerisinde eCash fiyatı 0.000253 dolara kadar yükseldi. Bu, XEC fiyatının, bir aylık bir zaman dilimi içerisinde %450 değer kazandığı anlamına geliyor. Böylelikle bu kripto para, en büyük 100 coin arasında son 30 günde en çok yükseliş gösterme unvanını açık ara fark ile kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

eCash’in fiyatının bu denli yükselmesinin arkasında, 1 Temmuz 2021 tarihinde duyurusu yapılan isim değişikliği olabilir. Projenin adı her zaman eCash değildi. Bunun öncesinde, eCash’in adı “Bitcoin Cash ABC” olarak biliniyordu.

İkinci Sıra: Fantom (FTM)

Listede ikinci sırada Fantom (FTM) yer alıyor. 16 Ağustos tarihinde bir Fantom coininin fiyatı 0.41 dolar civarındaydı. Bundan 1 ay sonra ise, 15 Eylül tarihinde yatırımcılar bir adet FTM tokeni için 1.41 dolar ödemek zorunda kaldılar. Bu, %343’lük bir yükseliş anlamına geliyor.

Şu sıralar kripto para sektöründeki en önemli yatırım alanları NFT’ler ve merkezsiz finans (DeFi) oluşturuyor. Fantom, her iki alan ile de ilgili olduğu için belki de bu alanların popülerleşmesinden en fazla yarar sağlayan kripto paralardan biri oldu. Fantom hem DeFi alanında hem de NFT alanında faaliyet gösteriyor.

Üçüncü Sıra: Avalanche (AVAX)

Son 1 ayın en yüksek performans gösteren kripto paraları alanında Avalanche (AVAX) üçüncü sırada yer aldı. 16 Ağustos tarihinde AVAX fiyatı 20.8 dolar seviyesindeyken, 1 ay sonra ise altcoinin fiyatı 52.76 dolara fırladı. Tabii ki bu yükseliş, listenin ilk sırasındaki coine göre geri planda kaldı. Ancak buna rağmen AVAX, kripto para yatırımcılarına 1 ay içerisinde %253 getiri sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend