7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Son Günlerin En Çok Kazandıran Altcoinleri Neler?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Solana ve Cardano değil! Aşağıdaki altcoinler son 30 günde en iyi performans gösteren kripto paralar oldu.

Binance indirim kodu

Kripto para haberlerine gün içinde birkaç kez göz atan bir yatırımcı, piyasanın en çok yükseliş gösteren kripto paralarının Cardano, Solana ya da Ethereum gibi devler olduğunu düşünebilir. Geçtiğimiz ayın en çok yükseliş gösteren kripto paralar, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto paralar listesinde oldukça geri sıralardaydı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İşte, en büyük 100 kripto para arasında son 30 günde en iyi performans gösteren üç altcoin!

Birinci Altcoin: eCash (XEC)

Listede ilk sırada eCash (XEC) yer alıyor. 16 Ağustos tarihinde 1 XEC fiyatı 0.000056 dolar iken 30 gün içerisinde eCash fiyatı 0.000253 dolara kadar yükseldi. Bu, XEC fiyatının, bir aylık bir zaman dilimi içerisinde %450 değer kazandığı anlamına geliyor. Böylelikle bu kripto para, en büyük 100 coin arasında son 30 günde en çok yükseliş gösterme unvanını açık ara fark ile kazandı.

eCash’in fiyatının bu denli yükselmesinin arkasında, 1 Temmuz 2021 tarihinde duyurusu yapılan isim değişikliği olabilir. Projenin adı her zaman eCash değildi. Bunun öncesinde, eCash’in adı “Bitcoin Cash ABC” olarak biliniyordu.

İkinci Sıra: Fantom (FTM)

Listede ikinci sırada Fantom (FTM) yer alıyor. 16 Ağustos tarihinde bir Fantom coininin fiyatı 0.41 dolar civarındaydı. Bundan 1 ay sonra ise, 15 Eylül tarihinde yatırımcılar bir adet FTM tokeni için 1.41 dolar ödemek zorunda kaldılar. Bu, %343’lük bir yükseliş anlamına geliyor.

Şu sıralar kripto para sektöründeki en önemli yatırım alanları NFT’ler ve merkezsiz finans (DeFi) oluşturuyor. Fantom, her iki alan ile de ilgili olduğu için belki de bu alanların popülerleşmesinden en fazla yarar sağlayan kripto paralardan biri oldu. Fantom hem DeFi alanında hem de NFT alanında faaliyet gösteriyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), IOTA, Ethereum Classic (ETC) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Ekim

Üçüncü Sıra: Avalanche (AVAX)

Son 1 ayın en yüksek performans gösteren kripto paraları alanında Avalanche (AVAX) üçüncü sırada yer aldı. 16 Ağustos tarihinde AVAX fiyatı 20.8 dolar seviyesindeyken, 1 ay sonra ise altcoinin fiyatı 52.76 dolara fırladı. Tabii ki bu yükseliş, listenin ilk sırasındaki coine göre geri planda kaldı. Ancak buna rağmen AVAX, kripto para yatırımcılarına 1 ay içerisinde %253 getiri sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar