7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Sony Europe, Theta Blok Zinciri Doğrulama Programına Katıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Sony’nin Avrupa yan kuruluşu, merkezi olmayan bir blok zinciri tabanlı video protokolü olan Theta Network’ün onaylayıcı programına katılan en son şirket oldu.

Binance indirim kodu

Sony Europe’un araştırma ve geliştirme grubu Centre Europe Brüksel Laboratuvarı, Theta’nın kurumsal doğrulayıcı ve yönetim konseyi programına katıldığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geliştirmenin bir parçası olarak Sony, Theta’nın kanıtı fikir birliği protokolüne göre ağ işlemlerini doğrulamak için Avrupa’da bulunan bir kurumsal doğrulama düğümü çalıştıracağını açıkladı. Sony Europe ayrıca stratejik teknoloji planlamasına katılmak ve ağın güvenliği ile istikrarını sağlamak için yönetim konseyinin bir üyesi olarak hareket edeceğini bildirdi.

Theta tam merkeziyetsizliğe doğru ilerliyor

Doğrulayıcı programın, Google ve Samsung gibi büyük teknoloji şirketlerinin yanı sıra Binance, Blockchain.com ve Gumi gibi endüstri şirketlerini içerdiğin belirten Theta Labs CEO’su Mitch Liu, bir açıklamada bulunarak Theta Network’un, yedisi Theta Labs tarafından yönetilen bu projede Sony Europe’un yedinci harici doğrulayıcı olmasının proje için önemli bir kilometre taşı olan 14 kurumsal doğrulayıcı ile hızla tam merkeziyetsizliğe doğru ilerlediğini ifade etti.

Liu, Theta’nın, merkezi olmayan finans ve eşsiz tokenler gibi alanlarda Sony ile dağıtılmış defter teknolojisi geliştirmede daha derin bir stratejik iş birliği beklediğini söyledi.

Sony Group sözcüsü ise şirketin kimlik doğrulama ve dijital içerik de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda blok zinciri için potansiyel uygulamaları keşfetmeye devam ettiğini belirtti. Sony’nin ayrıca IC akıllı kartlarını kullanarak dijital para donanım cüzdan teknolojisi üzerinde çalıştığı kaydedildi.

Theta 2020’de etkileyici bir performans sergiledi

Büyük sanal gerçeklik canlı yayın şirketi Sliver.tv’nin bir yan kuruluşu olan Theta Labs, 2017 yılında kuruldu.

İlgili Haber:  Cardano Geliştiricisi IOHK, Etiyopya Hükümeti ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı

Theta protokolünün yerel tokeni THETA, son zamanlarda önemli bir büyüme kaydederek 2020’nin sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve hatta Bitcoin’in (BTC) ralli performansını geride bıraktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar