2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Sotheby’s Müzayede Evi, 12 Milyon Dolarlık Bir Elmas’ı Kripto Para Ödemesi Alarak Sattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sotheby’s dün açıklanmayan bir kripto parada aldığı ödeme karşılığında 12 milyon Dolarlık oldukça nadir olan bir elmasın satışını gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sotheby’s dün açıklanmayan bir kripto para ile 12 milyon Dolarlık bir elmas sattı.
  • Daha önce NFT satışları yapan müzayede evi, ilk kez fiziksel bir ürün için kripto para ödemesi kabul etti.

Müzayede evi Sotheby’s, dün 12 milyon Dolarlık oldukça nadir bir elmasın satışını gerçekleştirdi. Ödeme, kripto para ile yapıldı.

Binance indirim kodu

Sotheby’s İlk Kez Fiziksel Bir Ürün İçin Kripto Para Ödemesi Kabul Etti

Kimliği belirsiz Hong Kong merkezli alıcı için, 101.38 karatlık elmas, gerçek bir pazarlık sınavı oldu. Sotheby’s, “Anahtar 10138” adlı elması 15 milyon Dolara satmayı planlıyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Müzayede evi, mücevher şirketi Diacore tarafından fiat veya kripto parada (Bitcoin veya Ethereum) yapılan ödemeleri Coinbase Commerce aracılığıyla kabul edeceğini açıkladı. Ancak mücevheri satın almak için hangi kripto paranın kullanıldığı belli değil.

Sotheby’s ve Kripto Para Endüstrisi

Sotheby’s, Mart ayında Winklevoss’un sahip olduğu kripto sanat pazarı Nifty Gateway ile bir ortaklık kurarak NFT piyasasına hızlı bir giriş yaptı. 16 Nisan’da Türk 3D sanatçısı Murat Pak’ın bir eseri, müzayede evinde 17 milyon Dolara satıldı.

Geçen ay ise müzayede evi, DraftKings’in en büyük hissedarı olan Shalom Meckenzie’ye 11.8 milyon Dolarlık bir CryptoPunk NFT satışı gerçekleştirdi. Yine geçen ay, World Wide Web (www) kodunun mucidi Tim Berners-Lee, kendi buluşundan ilham alarak ürettiği bir NFT’yi Sotheby’s müzayede evinde 5.4 milyon Dolara sattı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar