9 Ağustos 2022, Salı
30.6 C
İstanbul

Sotheby’s Müzayede Evi, NFT Piyasasına Dair Uygulamalarını Genişletiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sotheby’s müzayede evi kripto sanatı NFT’ye yönelik çalışmalarını artırıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sotheby’s müzayede evi, önümüzdeki ay özel bir grup NFT koleksiyonu satışına ev sahipliği yapacak.
  • Pak, Robert Alice ve CryptoPunks NFT koleksiyonlarından eserler de bu özel grup arasında yer alıyor.

Pak, Robert Alice ve CryptoPunks gibi ünlü koleksiyonların NFT parçaları, önümüzdeki ay Sotheby’s müzayede evinde gerçekleşecek özel bir açık artırma etkinliği ile satılacak.

Binance indirim kodu

NFT Piyasası ve Müzayede Evleri

NFT’ler (değiştirilemez tokenler), internetteki dosyalar için sahiplik kanıtı olarak kullanılabilen ve alınıp satılabilen kripto paralardır. NFT piyasası, özellikle son aylarda büyük bir popülerlik kazandı. Pek çok ünlü ismin, spor kulübünün, sanatçının ve sosyal medya influencer’larının NFT piyasasına girmesi ile birlikte bazı NFT’ler, gerçek müzayede evlerinde milyonlarca Dolara satıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Christie’s bu anlamda NFT satışı yapan ilk fiziksel müzayede evi idi. Geçen Ekim ayında, sanatçı kolektifi Robert Alice’in Bitcoin temalı bir heykelini temsil eden NFT’si, Christie’s müzayede evinde açık artırmaya çıkarıldı. NFT piyasası ve müzayede evleri arasındaki bağlantı da bu sayede kurulmuş oldu.

Sonrasında Sotheby’s, Winklevoss’a ait kripto sanat pazarı Nifty Gateway ile yaptığı ortaklık sayesinde NFT piyasasında boy göstermeye başladı. Sotheby’s müzayede evi, Pak’ın eserlerinden oluşan NFT’leri toplam 17 milyon Dolar değeriyle sattı.

“Natively Digital” Müzayedesine Küresel Ölçekte Başvuru Alınıyor

Sotheby’s müzayede evinde 3 – 10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan “Natively Digital” adlı özel açık artırma serisinde Pak’ın yanı sıra NFT piyasasının en eski aktörlerinden CryptoPunks koleksiyonuna dahil olan çeşitli ürünler de yer alacak. Ayrıca yine sektörün köklü isimlerinden Kevin McCoy’a ait bir NFT de söz konusu müzayede kapsamında satılacak.

İlgili Haber:  GameStop Gibi Aniden Yükselen Hisseler Bitcoin'in Yükselişini Durdurabilir mi?

Sotheby’s, bugün erken saatlerde başlattığı bir uygulama ile Twitter’da kullanıcıların satılması için başka NFT’ler de önermesine olanak sağlıyor. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Sotheby’s, topluluğun çalışmalarının küresel sahnede yer alması gerektiğine inandığı NFT sanatçıları için adaylıkları ve kişisel başvuruları kabul edecek.” ifadeleri yer aldı.

Başvurular için son tarih ise 20 Mayıs Perşembe günü olarak belirtildi. Kendinize güvenen bir NFT sanatçısı isenız, neden duruyorsunuz?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar