17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ünlü Spor Markası Metaverse Evrenine Giriyor! Sandbox (SAND) Fiyatı Yine Uçtu!

Önemli Gelişmeler

Alman spor ürünleri markası Adidas, Sandbox ile işbirliğine giderek Metaverse dünyasına adım atıyor. Bu gelişme ile birlikte SAND fiyatı da büyük rallisini sürdürdü.

blank

Metaverse rallisi tüm hızıyla devam ediyor. Sanal paralel evrenlere giderek daha fazla sayıda girişim adım atıyor. Son gelişme ile birlikte, belki de gelecekte sosyal yaşamımızı sürdüreceğimiz bu alanların, sadece teknoloji şirketlerinin hükümdarlığında olmadığı ortaya çıktı.

blank

Konuyla ilgili olarak, hangi metaverse filozofisine yakın hissettiğinize de karar vermeniz gerekiyor. Bu sanal evrenin bir tarafında, gerçek dünyadan bildiğimiz teknoloji devleri, gerçek dünyanın güç dengelerini bire bir oranında sanal dünyalara taşırken diğer tarafta ise yeni girişimler, geleneksel bakış açılarını yıkarak merkezsiz bir metaverse inşa etmeyi hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

adiVerse – Kimin Aklına Gelirdi ki?

Ünlü spor markası şirketinin en büyük rakibi olan Nike’ın bir patent başvurusu ile birlikte manşetleri süslemesinin ardından şimdi ise Adidas sanal paralel evrenlere giriş yapmayı amaçlıyor. Şirket bu amacını, Twitter üzerinden attığı bir Tweet ile duyurdu.

Ünlü sanal evren girişimi The Sandbox ile işbirliğine gideceğini açıklayan Adidas, böylelikle bu yeni piyasaya giriş yapmak istiyor. ABD merkezli bir rakip şirket olan Nike, sanal dünyada dijital moda ile ilgilenirken Adidas ise yeni ürünler için merkezsiz fikir oluşturma çabalarına girecek. Bahsi geçen Tweet’te Adidas, Sandbox topluluğunu bir şeyler inşa etmeye çağırdı. Şirket, bu gelişmenin şirketin metaverse dünyasında bir merkez mi inşa edeceği yoksa Adidas ürünleri ve hizmetleri ile ilgili mi olacağı sorularını ise yanıtsız bıraktı.

Sandbox (SAND) Kripto Para Sıralamasında Üst Sıralara Tırmanıyor

Söz konusu kripto para, Metaverse evrenine giriş yapabilmek için adeta bir bilet rolü üstleniyor. Giderek artan sayıda kullanıcının metaverse dünyasına adım atmasıyla birlikte sanal dünya oyunları da ağ etkisi denilen bir kavram sayesinde gelişiyor. Ağ etkisi kavramı, bir ürünü ne kadar çok sayıda kişi kullanırsa o ürünün değerinin o kadar artacağına dair bir tanımı karşılıyor.

İlgili Haber:  Adidas, Metaverse Yatırımlarına Devam Ediyor: Bored Ape Yacht Club, Gmoney.eth ve PUNKS Comic ile Ortaklık İddiası!

Son gelişmeler sayesinde SAND tokeni de uçuşa geçti. Bu yazının yazıldığı anlarda SAND, son 24 saat içerisinde %34 değer kazanmayı başardı. Aylık olarak ise SAND’ın performansı daha da iyi gözüküyor. Son 30 gün içerisinde metaverse tokeni %600’ün üzerinde artış yaşadı. Bu tür bir performansın ardından, 23 Kasım tarihinde altcoinin 5.48 dolara çıkarak yeni bir ATH oluşturması ise sürpriz olmadı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 5.38 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend