26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Square, 2020’nin Üçüncü Çeyreğinde 1.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Geliri Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Square, hissedarlara yolladığı 2020 Üçüncü Çeyrek mektubunda önemli kazançlar bildirdi; Cash App’in Bitcoin geliri 1.63 milyar Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Square, üçüncü çeyrek için Cash App’ten 1.63 milyar Dolarlık Bitcoin geliri bildirdi.
  • Bu rakamdan 32 milyon Dolar brüt kar elde edildi.
  • Bitcoin, platformun önemli bir parçası ancak kârının küçük bir kısmı.

İnsanlar Square’in Cash App’inden giderek daha fazla Bitcoin satın alıyor.

Binance indirim kodu

Bugün hissedarlara gönderilen bir mektupta Square, 2020’nin üçüncü çeyreğinde 32 milyon Dolarlık brüt kâr için Cash App’ten 1.63 milyar Dolarlık Bitcoin satışı gerçekleştirildiğini bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, 2019’un 3. çeyreği gelirlerindeki %1.100’lük bir artışı temsil ediyor. Söz konusu gelir 2020’nin ikinci çeyreğinde ise 875 milyar Dolar seviyesinde idi.

Mektuba göre, “Bitcoin geliri ve brüt kar, bitcoin aktif hesaplarındaki ve müşteri başına hacimdeki artıştan yararlandı.”

Yüksek Getiriye Rağmen Bitcoin Ana Kâr Merkezi Değil

Bitcoin, kullanıcıların nakit gönderip almanın yanı sıra hisse senedi satın almasına, hisse senedi veya Bitcoin için otomatik yatırım yapmasına olanak tanıyan Cash App tekliflerinin önemli bir parçasıdır.

Yine de, yüksek gelirler yaratmasına rağmen, Bitcoin ana kâr merkezi değildir. Bitcoin’den elde edilen 32 milyon Dolarlık brüt kâr, Cash App’teki 385 milyon Dolarlık brüt kârın küçük bir kısmıdır.

Dahası, mektup, şirketin neden Bitcoin gelirini hariç tutan Cash App’ten 435 milyon Dolar gelir elde ettiğini açıklama çalışıyor. Bu anlamda ise:

“Bizim rolümüz müşterilerin Bitcoin’e erişimini kolaylaştırmak olduğu için Bitcoin gelirini düşüyoruz. Müşteriler Cash App aracılığıyla Bitcoin satın aldıklarında, Bitcoin’in piyasa maliyetine yalnızca küçük bir marj uyguluyoruz.” deniyor.

“Bitcoin, İnternetin Yerel Para Birimi Olacak”

Raporu açıklayan bir telefon görüşmesinde Square CEO’su Jack Dorsey, şirketin Bitcoin’in “internetin yerel para birimi” olacağına inandığını yineledi.

İlgili Haber:  Kripto Dünyasının 2021'deki En Önemli Trendleri ve Tahminleri

Bu, onu Cash App aracılığıyla satın almaya uygun hale getirmenin ötesine geçecek bir adım olur. Şirket ayrıca defterlerinde de Bitcoin bulunduruyor. Ekim ayında Square 4.709 Bitcoin satın aldı, bu da ortalama olarak 50 milyon Dolar değerine denk geliyor.

Bu satın alma – MicroStrategy’nin güçlü Bitcoin satın alımları ve PayPal’ın Bitcoin alanına girişi ile birleştirildiğinde – Bitcoin dünyasını oldukça güçlendiren adımlar arasında üst sıralarda yer alıyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar