27 Mayıs 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

Square, Merkezi Olmayan Bitcoin Borsası tbDEX ile İlgili Detaylı Bir Rehber Yayınladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Square’in sahip olduğu Cash App ile halihazırda Bitcoin satın alabiliyorsunuz. Bununla birlikte çok yakın zamanda Square tarafından kurulacak olan merkezi olmayan bitcoin borsası tbDEX aracılığıyla Bitcoin ticareti de yapabileceksiniz.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Square, aynı zamanda Twitter CEO’su olan Jack Dorsey tarafından yönetilen bir finansal ödeme şirketidir.
  • Şirket, yazın başından bu yana tbDEX adından merkezi olmayan bir Bitcoin borsası üzerinde çalışıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen finansal hizmetler şirketi Square, merkezi olmayan bir Bitcoin borsası kurmak üzerine çalışıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Borsası tbDEX Nedir?

Square’in ilk olarak Temmuz ayında duyurulan TBD bölümü, bugün Bitcoin borsası “tbDEX” hakkında detaylı bir kılavuz “Whitepaper” yayınladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kılavuza göre tbDEX, “Güvenli bir şekilde likidite temini ve varlıkların (Bitcoin, fiat para birimi veya gerçek dünya malları gibi) ticaretini yapmak için oluşturulmuş bir protokol” olarak tanımlanıyor.

tbDEX, Bitcoin kavramı etrafında inşa edilmiş olsa da; bu, mutlaka Bitcoin blok zinciri üzerine inşa edildiği anlamına gelmiyor. Protokolün tam olarak hangi blok zinciri üzerine inşa edildiği ve nasıl işleyeceği henüz açıklanmadı.

Square ve Kripto Para

Square, küresel finanstaki eşler arası ödeme devriminin bir parçası oldu ve dünyanın her yerine nakit gönderim işlemlerini bir hayli kolaylaştırdı. tbDEX ise bu misyonu kripto para alanına genişletmeyi amaçlıyor.

Şirket tarafından yayınlanan kılavuzda konu ile ilgili, “Geleneksel itibari paraya dayalı ödeme araçlarıyla işlem yapan bir kişi için, merkezi olmayan finans sistemine girmek ve doğrudan erişim sağlamak hâlâ engelleyici bir şekilde zor. Gelecek için daha iyi bir köprüye ihtiyacımız var. tbDEX protokolü bu soruna yönelik olarak geliştirilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar