9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Square, Bitcoin Kârında %23’lük Düşüş Yaşadığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler

Ödeme şirketi Square’nin Bitcoin geliri yıldan yıla artsa da; yılın bir önceki çeyreğine göre kârı geriliyor.

blank

Haberin Özeti

  • Square’nin Bitcoin gelirinin geçen yıla göre %11 oranında arttığı ve 1.81 milyar Dolar seviyesine ulaştığı duyuruldu.
  • Bitcoin ticaretinden elde edilen 1.81 milyar Dolarlık gelir etkileyici görünse de; şirket, bir önceki çeyreğe kıyasla Bitcoin kârında %23’lük düşüş yaşadı.

Ödeme şirketi Square bugün üçüncü çeyrek kazanç raporlarını yayınladı. Square’nin Bitcoin gelirinin geçen yıla göre %11 oranında arttığı ve 1.81 milyar Dolar seviyesine ulaştığı duyuruldu.

blank

Square’nin Bitcoin Raporları

Şirket, Bitcoin yatırımından elde ettiği kârın ise 42 milyon Dolar (Bitcoin gelirinin yaklaşık %2’si) olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin ticaretinden elde edilen 1.81 milyar Dolarlık gelir etkileyici görünse de; şirket, bir önceki çeyreğe kıyasla Bitcoin kârında %23’lük düşüş yaşadı. Square, yılın 2. çeyreğinde 2.72 milyar Dolarlık Bitcoin geliri ve 55 milyon Dolarlık Bitcoin kârı bildirmişti.

Square, bunun nedeninin, kripto paranın fiyatındaki görece “istikrarın” ticaret aktivitesini düşürmesi olduğunu belirtti. Başka bir deyişle Bitcoin’in fiyatı son çeyrekte çok fazla değişmedi; bu yüzden de insanlar kripto para ticaretiyle daha az ilgilendi veya varlıklarını ellerinde tutmaya devam etti.

Square ve Kripto Para

Şirket, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “2021’in ikinci çeyreğiyle karşılaştırıldığında, Bitcoin geliri ve brüt kârı, önceki çeyreklere kıyasla ticaret aktivitesini etkileyen Bitcoin fiyatındaki göreceli istikrar nedeniyle yaklaşık %23 oranında geriledi.” ifadelerini kullandı.

Önde gelen Bitcoin destekçisi ve Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen Square, son çeyrekteki toplam net gelirinin ise %27 oranında artarak 3.84 milyar Dolara ulaştığını ve 1.13 milyar Dolar brüt kâr elde ettiğini açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Metriği, ABD Seçimlerinden Sonra 15 Bin Dolarlık Artış Gösteriyor

Square, kullanıcıların Bitcoin satın almalarını sağlayan mobil uygulaması Cash App’in şirket için “güçlü bir büyüme” sağladığını vurguladı.

Öte yandan Square hisse senedi fiyatı bugün yaklaşık %2 oranında düşüş yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend