1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Square, Bitcoin Kârında %23’lük Düşüş Yaşadığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ödeme şirketi Square’nin Bitcoin geliri yıldan yıla artsa da; yılın bir önceki çeyreğine göre kârı geriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Square’nin Bitcoin gelirinin geçen yıla göre %11 oranında arttığı ve 1.81 milyar Dolar seviyesine ulaştığı duyuruldu.
  • Bitcoin ticaretinden elde edilen 1.81 milyar Dolarlık gelir etkileyici görünse de; şirket, bir önceki çeyreğe kıyasla Bitcoin kârında %23’lük düşüş yaşadı.

Ödeme şirketi Square bugün üçüncü çeyrek kazanç raporlarını yayınladı. Square’nin Bitcoin gelirinin geçen yıla göre %11 oranında arttığı ve 1.81 milyar Dolar seviyesine ulaştığı duyuruldu.

Binance indirim kodu

Square’nin Bitcoin Raporları

Şirket, Bitcoin yatırımından elde ettiği kârın ise 42 milyon Dolar (Bitcoin gelirinin yaklaşık %2’si) olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ticaretinden elde edilen 1.81 milyar Dolarlık gelir etkileyici görünse de; şirket, bir önceki çeyreğe kıyasla Bitcoin kârında %23’lük düşüş yaşadı. Square, yılın 2. çeyreğinde 2.72 milyar Dolarlık Bitcoin geliri ve 55 milyon Dolarlık Bitcoin kârı bildirmişti.

Square, bunun nedeninin, kripto paranın fiyatındaki görece “istikrarın” ticaret aktivitesini düşürmesi olduğunu belirtti. Başka bir deyişle Bitcoin’in fiyatı son çeyrekte çok fazla değişmedi; bu yüzden de insanlar kripto para ticaretiyle daha az ilgilendi veya varlıklarını ellerinde tutmaya devam etti.

Square ve Kripto Para

Şirket, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “2021’in ikinci çeyreğiyle karşılaştırıldığında, Bitcoin geliri ve brüt kârı, önceki çeyreklere kıyasla ticaret aktivitesini etkileyen Bitcoin fiyatındaki göreceli istikrar nedeniyle yaklaşık %23 oranında geriledi.” ifadelerini kullandı.

Önde gelen Bitcoin destekçisi ve Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen Square, son çeyrekteki toplam net gelirinin ise %27 oranında artarak 3.84 milyar Dolara ulaştığını ve 1.13 milyar Dolar brüt kâr elde ettiğini açıkladı.

İlgili Haber:  KuCoin Borsası, Bitcoin Boğa Koşusunun Gerisinde Kaldı

Square, kullanıcıların Bitcoin satın almalarını sağlayan mobil uygulaması Cash App’in şirket için “güçlü bir büyüme” sağladığını vurguladı.

Öte yandan Square hisse senedi fiyatı bugün yaklaşık %2 oranında düşüş yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar