13 Ağustos 2022, Cumartesi
28.6 C
İstanbul

Square, Bitcoin Madenciliği İşine Girmeyi Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir donanım cüzdanı ve merkezi olmayan bir borsa oluşturmakla yetinmeyen Square, Bitcoin madenciliği işine de girmeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Square CEO’su Jack Dorsey, firmanın “Bitcoin madenciliği kuleleri” inşa etmeyi planladığını tweetledi.
  • Firma halihazırda bir Bitcoin donanım cüzdanı ve merkezi olmayan bir kripto borsası geliştiriyor.

Jack Dorsey tamamen Bitcoin’e odaklanmış durumda. Lider gelen kripto para, hem Dorsey’nin kendisinin hem de şirketleri Square ve Twitter’ın odak noktası haline geldi.

Binance indirim kodu

Square’nin Bitcoin Madenciliği Planları

Dorsey, son olarak Square’nin Bitcoin madencilik planları ile ilgili attığı tweetle dikkatleri üzerine çekti. Dorsey, “Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için açık kaynak tabanlı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, donanım cüzdan modelimizi takip ederiz ve toplulukla tamamen işbirliği içinde bu süreci ilerletiriz.” diye yazdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dorsey, kripto para madenciliği düğümlerinin artan dağıtımının, merkezi olmayan bir ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olduğuna dikkat çekerek detaylı bir tweet dizisi paylaştı.

Jack Dorsey, Enerji Verimliliğine Dikkat Çekti

CEO, ayrıca, Bitcoin ve kripto para ile ilgili en büyük tartışma noktalarından birine atıfta bulunarak, “enerji verimli madenciliğe” duyulan ihtiyacın altını çizdi.

Dorsey konu ile ilgili, “Temiz ve verimli enerji kullanımına yönelmek, Bitcoin ekonomisi ve ölçeklenebilirliği için harika olur. Enerji, yazılım ve entegrasyonda yenilik gerektiren sistem düzeyinde bir sorundur.” ifadelerini kullandı.

Mevcut özel yapım Bitcoin madencilik teçhizatları genellikle çok pahalıdır, tedarik edilmesi aylar alır ve çalışması için önemli miktarda enerjiye ihtiyaç duyar. Dorsey, şirketinin kullanacağı silikon çip tasarımının ise yazılım, sistem tasarımı ve dikey entegrasyon da dahil olmak üzere tüm süreçler için daha iyi bir madencilik teçhizatı sunabileceğine inanıyor.

İlgili Haber:  "Pump It Up" Şarkısı ile Tanınan Rapçi Joe Budden Büyük Bir Bitcoin Destekçisi

Twitter CEO’su ayrıca “Madencilik herkes için erişilebilir değil. Bitcoin madenciliği, bir güç kaynağına bir teçhizat takmak kadar kolay olmalı. Günümüzde bireylerin kendileri için bir madenci çalıştırmanın karmaşıklığının üstesinden gelmeleri için yeterli teşvik yok.” diye yazdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar