9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Square, Bitcoin Madenciliği İşine Girmeyi Planlıyor

Önemli Gelişmeler

Bir donanım cüzdanı ve merkezi olmayan bir borsa oluşturmakla yetinmeyen Square, Bitcoin madenciliği işine de girmeyi planlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Square CEO’su Jack Dorsey, firmanın “Bitcoin madenciliği kuleleri” inşa etmeyi planladığını tweetledi.
  • Firma halihazırda bir Bitcoin donanım cüzdanı ve merkezi olmayan bir kripto borsası geliştiriyor.

Jack Dorsey tamamen Bitcoin’e odaklanmış durumda. Lider gelen kripto para, hem Dorsey’nin kendisinin hem de şirketleri Square ve Twitter’ın odak noktası haline geldi.

blank

Square’nin Bitcoin Madenciliği Planları

Dorsey, son olarak Square’nin Bitcoin madencilik planları ile ilgili attığı tweetle dikkatleri üzerine çekti. Dorsey, “Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için açık kaynak tabanlı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, donanım cüzdan modelimizi takip ederiz ve toplulukla tamamen işbirliği içinde bu süreci ilerletiriz.” diye yazdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dorsey, kripto para madenciliği düğümlerinin artan dağıtımının, merkezi olmayan bir ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olduğuna dikkat çekerek detaylı bir tweet dizisi paylaştı.

Jack Dorsey, Enerji Verimliliğine Dikkat Çekti

CEO, ayrıca, Bitcoin ve kripto para ile ilgili en büyük tartışma noktalarından birine atıfta bulunarak, “enerji verimli madenciliğe” duyulan ihtiyacın altını çizdi.

Dorsey konu ile ilgili, “Temiz ve verimli enerji kullanımına yönelmek, Bitcoin ekonomisi ve ölçeklenebilirliği için harika olur. Enerji, yazılım ve entegrasyonda yenilik gerektiren sistem düzeyinde bir sorundur.” ifadelerini kullandı.

Mevcut özel yapım Bitcoin madencilik teçhizatları genellikle çok pahalıdır, tedarik edilmesi aylar alır ve çalışması için önemli miktarda enerjiye ihtiyaç duyar. Dorsey, şirketinin kullanacağı silikon çip tasarımının ise yazılım, sistem tasarımı ve dikey entegrasyon da dahil olmak üzere tüm süreçler için daha iyi bir madencilik teçhizatı sunabileceğine inanıyor.

İlgili Haber:  Milyonerlerin %73'ü Kriptoya Sahip ya da Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor

Twitter CEO’su ayrıca “Madencilik herkes için erişilebilir değil. Bitcoin madenciliği, bir güç kaynağına bir teçhizat takmak kadar kolay olmalı. Günümüzde bireylerin kendileri için bir madenci çalıştırmanın karmaşıklığının üstesinden gelmeleri için yeterli teşvik yok.” diye yazdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend