15 Ağustos 2022, Pazartesi
17.9 C
İstanbul

Square, Bitcoin Yatırım Stratejisine Devam Edeceğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Jack Dorsey liderliğindeki dijital ödeme şirketi Square, Bitcoin’in yatırım stratejisinin bir parçası olmaya devam edeceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dijital ödeme firması Square, Bitcoin yatırım stratejisine devam edeceğini açıkladı.
  • Jack Dorsey liderliğindeki şirket, şimdiye dek kripto paraya 220 milyon Dolarlık yatırım yaptı.
  • Square’in bu yatırımının şu anki değeri ise 410 milyon Dolar.

Square şirket sözcüsü, kripto dostu dijital ödeme şirketinin Bitcoin ile ilgili yatırım stratejisini değiştirmeyi planlamadığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Square Yöneticilerinden Çelişkili İki Açıklama Geldi

Ancak bu açıklama, Financial News gazetesinin Square CFO’su Amrita Ahuja ile yaptığı röportajdan alıntılanarak bugün erken saatlerde yayınlanan bir raporla çelişiyor.

Ahuja, Londra merkezli gazeteye verdiği röportajda, “Şu anda daha fazla kripto para satın almak gibi bir planımız yok. Bu noktada, Square için Bitcoin’e dair araştırma yapmak ve daha fazla şey öğrenmek adına farklı fırsatlar da var.” ifadelerini kullandı.

Ancak Square sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, şirketin Bitcoin planlarının değişmediği ve varlığı sürekli bir yatırım fırsatı olarak değerlendirmeye devam edeceği belirtildi. Şirket, geçmişte 220 milyon Dolarlık bir Bitcoin yatırımı yaptı. Bu yatırımın, şu anki değeri ise 410 milyon Dolar.

Square CEO’su Jack Dorsey, Kripto Paranın Önde Gelen Savunucularından

Aynı zamanda Twitter CEO’su olan Jack Dorsey tarafından yönetilen Square, geçtiğimiz sonbaharda şirket ilk Bitcoin satın alımını açıkladığında bir kurumsal benimseme dalgasının başlamasına yardımcı oldu. Dorsey, kripto paranın en önemli savunucularından biri haline geldi. CEO, ayrıca Twitter’a, tıpkı kriptodaki gibi “ademi merkeziyetçi” özellikler eklemeyi planladığını da dile getirdi.

Bunun yanında, Jack Dorsey, bu yılın başlarında yaklaşık 3 milyon Dolarlık bir fiyatla ilk NFT satışını gerçekleştirdi. NFT, Twitter’da atılmış olan ilk tweetin kriptografik bir versiyonunu içeriyordu.

İlgili Haber:  Coinbase Artık Bir Merkezi Olmadığını Açıkladı

Square CFO’su Ahuja, şirketin Bitcoin varlıklarının, hazinesinin yaklaşık %5’ini oluşturduğunu belirtti.

Son olarak, Square’in Bitcoin yatırımlarına devam edeceğini açıklaması sürpriz değil. Şirket yakın zaman önce Bitcoin’in yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiğini öne süren bir rapor yayınladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: