29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Square’in İsmini “Block” Olarak Değiştirmesinin Ardından Hisse Fiyatı %6 Oranında Düştü: Yatırımcılar, Kripto Paralara Karşı Kuşkulu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Jack Dorsey’nin ödeme firması Square, Bitcoin ve kripto para alanına dair planlarına atıf yapacak şekilde ismini “Block” olarak değiştirdi. Ancak bu değişiklik, yatırımcıları çok memnun etmiş görünmüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Jack Dorsey’nin ödeme firması Square, Bitcoin ve kripto para alanına dair planlarına atıf yapacak şekilde ismini “Block” olarak değiştirdi.
  • Ancak isim değişikliğinden bu yana SQ hisse fiyatı sürekli olarak düşüyor.

Ödeme şirketi Square’nin ismini değiştirmesinden bu yana, SQ hisse fiyatı sürekli olarak düşüyor. “Block” duyurusunun yapılmasından hemen önce SQ, 207 Dolardan işlem görüyordu. Şu dakikalarda ise hisse fiyatı 194.5 Dolara kadar geriledi. Bu, SQ hisselerinin duyurudan bu yana %6.2 oranında düştüğü anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

Square Yatırımcıları Kripto Paraya Dair “Kuşkulu”

Haberin yarattığı ani etki, ödeme şirketinin kripto para dünyasına daha fazla odaklanacağına dair spekülasyonlarla birleşince yatırımcıları biraz korkutmuş gibi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Şirket CEO’su Jack Dorsey’nin geçtiğimiz günlerde Twitter’daki CEO’luk görevinden istifa etmesi ve hemen ardından da bu isim değişikliğinin gerçekleşmesi, Dorsey’nin ve Square’nin kripto para alanına daha fazla odaklanmak istediği varsayımlarını da doğruluyor.

Block ve Bitcoin

Blockchain teknolojisinin yanı sıra Dorsey, Bitcoin’in de yüksek sesli savunucularından biri oldu. Dorsey, Square ile birlikte Bitcoin’e yönelik çeşitli “deneysel” adımlar da attı.

Square, geçtiğimiz günlerde merkezi olmayan bir borsa (DEX) kurmasının yanı sıra; Bitcoin madencilik makineleri geliştirmeyi de planlıyor.

Ayrıca şirketin bir uygulaması olan Cash App, bu planlardan çok daha önce kullanıcıların Bitcoin ticareti yapmasına olanak sağlamış ve bu anlamda endüstri gündemine gelmişti. Şirket, yılın 3. çeyreğinde bu sayede 1.81 milyar Dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Son olarak kripto para meraklıları, Dorsey’nin Twitter’dan istifa haberleri karşısında olumlu anlamda “sersemlemiş” olsa da, birçok SQ sahibinin Block’un potansiyeli konusunda çok daha az hevesli olduğu görülüyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend