27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Square, Kripto Kullanımını Teşvik Etmek İçin 5 Milyon Dolarlık Bitcoin Fonu Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Square, kripto kullanımını ve eğitimini teşvik etmek için 5 milyon Dolar değerinde bir Bitcoin fonu başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Square tarafından başlatılan 5 milyon Dolarlık fonun ilk alıcısı: Black Bitcoin Milyarder.
  • Fon, Square’in Genesis’teki Bitcoin varlıklarından kazandığı faiz ile destekleniyor.

Ödeme devi Square, kripto para kullanımını ve eğitimini teşvik etmek için 5 milyon Dolar değerinde bir fon başlattığını duyurdu. Fonun ilk alıcısı ise, Siyahi insanları kripto alanına daha fazla dahil etmeyi amaçlayan Black Bitcoin Milyarder grubu olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

100 Milyon Dolarlık Yatırım Planının Bir Parçası

Yeni Bitcoin Fonu, Square’in finansal katılımı teşvik etmek ve azınlık toplulukları arasında kripto teknolojisine erişimi iyileştirmek için toplam 100 milyon Dolarlık yatırım planlarının bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Square’in duyurusunda da belirttiği gibi fon, şirketin Genesis’teki Bitcoin varlıklarından elde ettiği kâr ile finanse ediliyor. Square ilgili duyuruda, ayrıca, Bitcoin’i “tarihsel ayrımcılığın üstesinden gelmek için bir yöntem” olarak tanımlıyor.

“Bitcoin, Daha Kapsayıcı Bir Finansal Gelecek İnşa Edebilir”

Söz konusu duyuruda, “Bitcoin, Banka hesabı açamayan ve kredi geçmişi olmayan kitlelerden, bankalara sınırlı erişimi olan yerlerde yaşayan ve tarihsel olarak ayrımcılığa maruz kalmış kitlelere kadar küresel ölçekte daha kapsayıcı bir finansal gelecek inşa etmeye yardımcı olabilir.” ifadeleri kullanıldı.

Square sözcüsüne göre şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde her üç ayda bir 5 milyon Dolarlık fon dağıtacak. Square için Bitcoin Fonu, halihazırda kripto piyasasına yönelik devam eden farklı adımlarından yalnızca bir tanesi. Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Miami’deki Bitcoin 2021 konferansında yaptığı açıklamada, şirketin bir Bitcoin cüzdanı oluşturmayı planladığını açıkladı. Endowment, Bitcoin ve kripto para birimine devam eden baskısını yansıtıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin’in Çöküş Sonrası Zirveye Yolculuğu

Öte yandan Square, Mayıs ayı itibariyle kurumsal hazinesine 240 milyon Dolarlık Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar